Vatikani uron Presidentin Donald Trump, e tregoi veten se “është Lider”
(FOTO: Presidenti Trump dhe Papa Fransis) Sekretari i Shtetit të Vatikanit, i ka ofruar urimet Presidentit të zgjedhur Donald Trump, duke i par...
Janet Reno, gruaja e parë Prokurore e Përgjithshme në SHBA, vdes në moshën 78 vjeç.
(FOTO: Janet Reno) Janet Reno, ish Prokurore e Përgjithshme e Shteteve të Bashkuara,, e para grua në këtë post, vdiq të Hënën në mëngjes. Reno ...
ZBULIMI: “Washington Post” zbulon 1, 100 donacione cash, të fshehura nga Clintonët
  Një bllok donacionesh mirësie ndaj Fondacionit Clinton, prej 1. 100 dhuruesish, dështoi të identifikohet. Asgjë nuk dihet mbi burimin e ...
SAPO/ ALARM PËR TERROR NË SHTETET E BASHKUARA
Një paralajmërim për terror në zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara ka mbuluar ekranin e televizionit Fox News dhe media të tjera. Rrezi...
Gruaja e humbur që në Gusht e gjendet gjallë, e lidhur në zinxhirë
  Televizioni NBC News transmetoi sot një lajm të bujshëm. Që në Gusht një grua ishte shpallur e humbur por është gjetur e gjallë pas kërk...
Anthony Weiner do t’i nënshtrohet rehabilitimit nga vartësia e seksit/ Daily Mail
    Ish përfaqësuesi i SHBA Anthony Weiner do të kontrollohet nëse mund të ketë mundësi për rehabilitimin e tij ndaj vartësisë sek...
Vdekja e ish këshilltarit tëi Putin në një hotel në Washington “ishte aksident”
  Zyrtarë të Shteteve të Bashkuara thanë se vdekja e këshilltarit të Vladimir Putin, e para një viti, ishte "aksidentale". Trupi i ish- kë...
Britania dhe Shtetet e Bashkuara do të dërgojnë trupa dhe avionë për të ndaluar Rusinë
Robin Emmott dhe Phil Stewart , shkruajnë për Reuters nga Brukseli se Britania tha të Mërkurën se do të dërgojë avionë luftarakë në Rumani vitin e...
NATO kërkon edhe 4000 trupa të Europës për të rrethuar Rusinë
  NATO do të kërkojë nga aleatët që sot e Mërkurë, që të kontribuojnë për të ndaluar  Ushtrinë “më të madhe” që është dislokuar në kufijtë...
Soros ka akuzuar Obamën se po i hedh benzinë zjarrit radikal Islamik/ Wikileaks
/ Nga Breitbart.com/ Media amerikane Breitbart.com,  publikon artikullin e shkruar nga Frances Martel  ku thuhet se “në Mars 2016 janë publikua...
Faqja 35 prej 36« E para...1020...3233343536