Vuçiç i Serbisë anulon vizitën në Kosovë; “nuk e dua shantazhin”- ka thënë
Vizita e paralajmëruar e Alexander Vuçiç në Kosovë- siç ishte paralajmëruar- nuk do të bëhet. Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se ...
Vuçiç i Serbisë- sot në Moskë për takimin me Putin
Vetëm pak ditë para zgjedhjeve presidenciale, kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçic, njëherësh kandidat për president, udhëtoi në Moskë, ku do ...
Maqedonia drejt një “shteti homogjen” sllav.
Nga: Veritas.com.al/ Në kulmin e krizës politike që ka mbërthyer shtetin e Maqedonisë, dy kundërshtarët sllav (Gruevski dhe Zaev) mund të gjejn...
Takimi i kryeministrave të Ballkanit; risia ishte Mustafa i Kosovës.
Takimi tre orësh i kryeministrave të vendeve të Ballkanit Perëndimor, në kuadër të përgatitjeve për samitin e ardhshëm, të katërtin të procesit të...
“Syri i Popullit” si Hakmarrja. Thaçi flet për herë të parë.
  Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka folur për herë të parë për atë që gjatë së mërkurës u lansua si “Syri i Popullit”, që mori përgjegjë...
Hashim Thaçi kërcënon “o ushtrinë, o dorëheqje!”. Amerika i përmend “partneritetin”.
Presidenti i Republikës së Kosovës ka thënë sot se ëhstë i gatshëm të japë dorëheqjen nëse nuk arrin të krijojë “Ushtrinë e Kosovës” sipas projekt...
Rritet tensioni në Maqedoni. Ivanov thotë se Ushtria është e gatshme!
Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, ka deklaruar se Ushtria  e Maqedonisë është e gatshme t’i përgjigjet sfidave dhe të mbrojë integritetin te...
Në Kosovë, të dy palët kundërshtare duan të njëjtën gjë: Ushtrinë
Inicimi i Projektligjit nga presidenti Hashim Thaçi, për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri të Kosovës, ka ngjallur reagime t...
Thaçi i Kosovës nuk do t’ia dijë për NATO dhe Amerikë: FSK do të bëhet ushtri moderne
Presidenti Hashim Thaçi ka dhënë përgjigje për shqetësimet e ngritura nga shefi i NATO’s, Jens Stoltenberg, dhe ambasadori i SHBA në Prishtinë, pë...
Parlamenti i Serbisë e priti Mogherini-n me thirrjet “Duam Rusinë!”, “jo BE!”
  (FOTO: Mogherini dhe Vucic)/ Përfaqësuesja e lartë për Politikën e Jashtme, italiania Federica Mogherini vizitoi sot Parlamentin e Se...
Faqja 16 prej 20« E para...10...1415161718...E fundit »