Dy të tretat e gjermanëve janë të frikësuar se mund të bëhen viktimë e sulmeve terroriste.
  Një masë prej 66 për qind e Gjermanëve kanë frikë se do të bëhen viktimë e sulmeve terroriste; ndërsa 10 për qind perceptojnë një “kërcë...
Marine Le Pen: Tani koha të largohemi nga BE, është një “monster burokratike”!
  Marine Le Pen, kryesuese e garës presidenciale në Francë, ka deklaruar se “është koha që të largohemi” nga Bashkimi Europian (BE) që ësh...
Rodrigo de Rato, ish Drejtor i FMN dënohet me 4.5 vjet burg; i përfshirë në përvetësim.
( Rodrigo de Rato y Figaredo, ish Drejtor i FMN, politikan spanjoll)/ Rodrigo de Rato y Figaredo, ish-kreu i Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN) ...
Le Pen zgjeron kryesimin ne Presidencialet e Francës- sipas sondazheve
Marinë Le Pen, lidere e Frontit Nacional ka shtrirë kryesimin e saj në polle për zgjedhjet Presidenciale të Francës, dhe tani ndodhet në pozicion ...
Turizmi në Paris humb 1.5 milion turistë nga frika e terrorit në 2016; ekonomia humb 1.3 miliard euro.
  Parisi dhe rajoni rreth tij, gjatë vitit 2016 kanë humbur 1.5 milion turistë, veçanërisht turistë nga Lindja e Largët, të cilët qëndruan...
Gjermania do të rrisë ushtrinë e saj pasi Mike Pence e nxiti në Munih
Gjermania do të rrisë ushtrinë e saj ën afërsisht 200,000 trupa gjatë shtatë vjetëve të ardhshëm- tha ministri i Mbrojtjes të Martën, një ditë pas...
Marine Le Pen viziton Libanin; do të takojë Kristianët e persekutuar.
Kandidate për Presidente në Francë, Marine Le Pen, ndodhet në Bejrut për të takuar krerët e shtetit të Libanit dhe liderët kryesorë të Kristianëve...
Ka çudira kudo: Mogherini e quan BE-në të fortë dhe “krenar”!
  Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Europian (BE) për Punët e Jashtme dhe Sigurinë, Federica Mogherini, ka thënë në Konferencën e Sigurisë...
Polakët kërkojnë largimin e presidentit të BE, Donald Tusk
Politikani më i pushtetshëm në Poloni, Jaroslaë Kaczynski, tha se nuk është interesi i vendit të tij që Donald Tusk të shërbejë për mandatin e dyt...
Treni del nga shinat në Bruksel, vdes një dhe plagosen 20 persona
Të paktën 20 persona janë plagosur dhe një është raportuar se ka vdekur pasi një tren i udhëtarëve në Bruksel ka dalë nga shinat Ende nuk dihet...
Faqja 40 prej 53« E para...102030...3839404142...50...E fundit »