Christine Lagarde, shefe e FMN, shpallet fajtore nga gjykata, por nuk dënohet.
(FOTO: Christine Lagarde, para se gjykata të niste hetimet ndaj saj dhe familjes)/   Një gjykatë në Francë e ka shpallur fajtore shefen...
Vazhdim i lajmit: “Dy të vrarë me armë zjarri në një ambulancë në Gjermani”
  Lajmi se dy persona kanë mbetur të vrarë në një qendër shërbimi shndetsor në Marburg të Gjermanisë, fatkeqësisht rezultoi i vërtetë. Por u h...
URGJENT/ Dy të vrarë me armë zjarri në një ambulancë në Gjermani
(FOTO: Pamje nga vendi i ngjajres para 12 minutasve)/ Dy persona janë vrarë nga të shtënat në një klinikë mjekësore në afërsi të stacionit heku...
Paolo Gentiloni emërohet kryeministër i Italisë
(FOTO: Paolo Gentiloni- i emëruar për formimin e qeverisë në Itali) Presidenti i Republikës i ka kërkuar ministrit të jashtëm të Italisë, Paolo...
Një avion pasagjerësh bie mbi Bazel- thonë dëshmitarë; një viktimë
(FOTO: Pamje nga aeroporti i Bazelit, Zvicër)   Sipas dëshmitarëve që telefonuan në agjencinë “Presheva Jonë”, një avion pasagjerësh u ...
Gjermani: Angela Merkel rizgjidhet në krye të CDU
(FOTO: Angela Merkel, kryetare e CDU) Me 89,5 % të votave, kancelarja u zgjodh për garën e 2017. Ajo humbet 7 pikë nga rizgjedhja e saj para dy...
Francë: Pushteti i kalon Cazaneuve-ës, “mik”-ut dhe “vëlla”-it të Valls-it
(FOTO: Bernard Cazeneuve, që sot kryeministër i Francës) Bernard Cazeneuve është zyrtarisht që nga ora 16:00 e kësaj të marte kryeministri i Fr...
I Fundit/ E djathta ekstreme pëson humbje në presidencialet e Austrisë.
( FOTO: Van der Bellen dhe Norbert Hofer) Kandidati i të djathtës ekstreme në Austri me kandidat Norbert Hofer, pëson humbje- sipas BBC. Men...
Tërmet tjetër në qendër të Italisë
Një tërmet i fuqishëm ka goditur Italianë sot pasdite. Siç shkruajnë mediat italiane tërmeti ka qenë i shkallës 4.4 gradë Rihter. Instituti ita...
Shtypi botëror flet për programin “theçerian” të François Fillon
(FOTO: François Fillon) Shtypi i huaj përqendrohet në aspektin e "rreptë" dhe "konservator" të François Fillon një ditë pas fitores në zgjedhje...
Faqja 60 prej 63« E para...102030...5859606162...E fundit »