Gruaja e kinezit, ish-shef i Interpolit, kërkon azil në Francë
Lion (AFP) – Gruaja e kinezit ish-shefit të Interpolit që po mbahet në vendin e tij për akuza korrupsioni ka aplikuar për azil në Francë,thane të ...
Filipi i Edimburgut, aksident dramatik me makinë. Në timon 97 vjeçar, si është katandisur
Në moshen 97 vjeç, Princi Philip i Edinburgut rrezikon jetën në makinë. Në timon te Range Rover-it te tij,akoma bashkëshort energjik i Mbretëre...
Stuhi në Elize: Emmanuel Macron, arrestohet Alexandre Benalla; akuza e rëndë e hetuesve
Alexandre Benalla, ish-bashkëpunëtor i presidentit francez Emmanuel Macron tashme i ndjekur penalisht për dhunën kundër demonstruesve në kufijte e...
Viktimat e emigracionit ilegal marshojnë drejt zyrës së Nancy Pelosi. “Ndërtoni murin!”, thërrasin.
WASHINGTON, DC — Familjarët e familjes Angel, viktima amerikane të krimeve të kryera nga alienë ilegal, marshuan drejt Capitol Hill dhe zyrës së s...
Trump kërcënon të ‘shkatërrojë’ ekonomikisht Turqinë nëse sulmon Kurdët
TEL AVIV - Presidenti Donald Trump kërcënoi të dielën Turqinë se do ta "shkatërronte atë ekonomikisht" nëse sulmon trupat Kurde pas tërheqjes së S...
NË FOTO: NGA MURET E VATIKANIT TE GARDHET E OBAMËS. 20 BARRIERA RRETH BOTËS.
Ndërsa presidenti Trump kërkon financim të plotë për murin kufitar përgjatë kufirit mes Shteteve të Bashkuara dhe Meksikës, Demokratët e zgjedhur ...
Kryeministri Grek duket se do ta fitojë votëbesimin, me mbështetjen nga opozita.
Nga Renee Maltezou , Reuters/ Alexis Tsipras i Greqisë duket se do t’ia dalë që të fitojë votëbesimin në Parlament pasi fitoi mbështetjen nga n...
Nobel-i Watson: “Të zinjtë më pak inteligjentë se të bardhët. E thotë ADN-ja “
Institucione te ndryshme kërkimore kanë reaguar ndaj deklarimeve të James Watson duke shpallur "revokimin e menjëhershëm" të titujve te nderit që ...
Papa Françesku do të shkojë në Rumani në maj
Ati i Shenjtë do të vizitojë Bukureshtin dhe vende të tjera në Rumani pranverën e ardhshme. Kjo është vizita e dytë e një Pape Katolik në vendin e...
Protesta të reja në Serbi kundër politikës së presidentit Vuçiç
Mijëra vetë morën pjesë në demonstratat në Beograd. Filluar si përgjigje ndaj sulmit të ashpër menjëherë nga udhëheqësi i opozitës, protestat në k...
Faqja 11 prej 271« E para...910111213...203040...E fundit »