Detaje nga krimi/ Ambasadori grek në Brazil u vra në shtëpinë e tij.
(FOTO: Francoise Oliveira- gruaja e ambasadorit grek të vrarë në momentin kur ndalohet nga Policia)/ Lajmi se ambasadori i Greqisë në Brazil, K...
Klubi Reina i Stambollit: Identifikohen 38 nga 39 viktimat e masakrës, 25 janë të huaj.
Identifikohen 38 nga 39 viktimat e sulmit terrorist në një klub nate në Stamboll, natën e vitit të ri. Gjithashtu konfirmohet se 25 viktima janë m...
ISIS merr autorësinë e masakrës së natës së Vitit të Ri në Stamboll. VIDEO
I ashtuquajturi Shteti Islamik thotë se qëndron pas sulmit të natës së vitit të ri në një klub nate në Stamboll, ku u vranë 39 persona. Grupi q...
Burundi: Vritet në pritë Ministri i Mjedisit/ Policia
(FOTO: Ministri Ammanuel Niyonkuru) Një person, identiteti i të cilit nuk dihet, ka vrarë ministrin e Mjedisit të Burundit, Emmanuel Niyonkuru-...
Bota, e tronditur për tragjedinë e Stambollit natën e Vitit të ri: “Zemrat tona janë në Turqi”.
Pas sulmit barbar, natën e Vitit të Ri, në një klub nate në Stamboll, ku një person i armatosur vrau 39 persona dhe plagosi 65 të tjerë, Turqisë i...
Mbrëmja e Vitit të Ri/ Sulmi i Stambollit: “Njerëzit shkelnin me këmbë njerëzit e tjerë”
( Foto: Të paktën 39 persona u vranë dhe 65 u plagosën në sulmin në një klubi në modë në Stambolli, natën e Vitit të Ri). Një i mbijetuar i sul...
Putin s’i përfill veprimet e Obamës kundër Rusisë; mirëpret të ardhmen me Donald Trump.
(FOTO: Presidenti i zgjedhur i SHBA, Donald Trump dhe presidenti i Rusisë, Vladimir Putin)/ Presidenti rus, Vladimir Putin nuk e përfilli urdhr...
Bëhet gati formacioni i Paradës së Inaugurimit të Presidentit Donald Trump.
  Komiteti për Inaugurimin Presidencial njoftoi të Premten (dje) se 8000 marshues nga 40 banda dhe njësi kalorësish kanë pranuar ftesën pë...
Brazil: Policia ka ndaluar gruan e ambasadorit grek Amiridis, si të dyshuar për vrasjen.
(FOTO: Francoise Amiridis, gruaja e ambasadorit grek, në momentin e ndalimit nga Policia)/   Policia në Rio de Janeiro ka ndaluar gruan...
Mënjanohet kriza politike në Rumani, emërohet kryeministri i ri.
Pritet para se të ndodhte kriza politike ne Rumani. Presidenti rumun, Klaus Iohannis, ka emëruar kryeministrin e ri, 43 vjeçarin Sorin Grindeanu. ...
Faqja 152 prej 203« E para...102030...150151152153154...160170180...E fundit »