Irani publikon video propaganduese që shfaq marinsin amerikan duke qarë
Republika Islamike ka transmetuar imazhet e arrestimit dhe mbajtjes të marinsave që po kalonin tranzit nga Bahreni për në Kuvajt në 12 Janar. Duket sikur kjo është propaganda e rradhës që vjen nga Teh...
Përmbyset autobusi i ekipit Huracan
Frikë për ekipin e Huracan-it, që po kthehej nga ndeshja e Kupës Libertadores nga Venezuela. Autobusi i skuadrës argjentinase është përfshirë n...
Sulm terrorist në një kamp të Nigerisë, 56 persona mbesin të vdekur
Të paktën 56 persona janë vrarë dhe 67 të tjerë janë plagosur në një kamp strehimi që u krijua për personat që kanë ikur nga kryengritja e grupit te...
FBI arreston pothuajse të gjithë zyrtarët e një qyteti në Teksas
Joel Barajas, ishte i vetmi anëtar që mbeti për të dhënë dëshmi në zyrat e FBI-së, për arsye se gjithë të tjerët po përballeshin me akuza krimi. Qy...
Cfare cmendurie ka bere kete here Kim Kardashian
Kim Kardashian në mëngjes duke ecur së bashku me fëmijën e saj. Kardashian që nga lindja e fëmijës, është fotografuar shumë rrallë gjatë pë...
Cfare po ndodh me Kanye West
Kanye West duket se nuk përmbush dot as pritshmëritë që i vendos vetes, megjithëse kjo mund të mos jetë dhe aq e thjeshtë sa duket. Të ruash st...
Nje tjeter akuze per Thacin
Shumë pak ditë përpara se të zhvillohet seanca për zgjedhje e Presidentit të ri të Kosovës ku Hashim Thaçi pritet të jetë kandidati kryesor, Beogr...
Emiratet e Bashkuara Arabe krijojnë “Ministrinë e Lumturisë”
Kryeministri i Emirateve të Bashkuara Arabe njoftoi se vendi i tij do të krijojë Ministrinë e Lumturisë, si pjesë e planit me të cilin dëshiron edhe n...
SHBA, 1.8 miliardë për “Zikën”
Administrata e Presidentit Obama do t’i paraqesë Kongresit Amerikan kërkesën për lëvrimin e 1.8 miliardë dollarëve nga fondet e emergjencës, për t...
Përplasen dy trena në Gjermani, 4 viktima dhe 150 të plagosur
Përplasja frontale e dy trenave me pasagjerë në landin e Bavarisë në Gjermani shkaktoi vdekjen e katër personave, ndërsa të paktën 150 të tjerë mb...
Faqja 152 prej 155« E para...102030...150151152153154...E fundit »