Rumania si në 1989: Mijëra protestojnë kundër qeverisë majtiste. “Nuk duam të lëmë vendin tonë”- thonë.
Qeveria e fundit ka ardhur në pushtet para një muaj, por po përballet me protestën më të madhe që ka parë Rumania që në vitin 1989. “Jam optimi...
Gjermani: ‘Thuajse të gjithë azilkërkuesit lejohen të qëndrojnë përgjithmonë’.
Rreth 99 për qind e azil kërkuesve të vendosur në Gjermani lejohen të qëndrojnë përherë në gjermani, sipas një investigimi të kryer nga gazeta Die Welt dhe i publikuar të Enjten. Megjithëse azi...
Majtistët e Soros përsëri kundër Trump
  Majtistë ekstrem të mbështetur nga George Soros në grupin “Hope Not Hate”  kanë bërë thirrje të zjarrta duke kërkuar që zgjedhja e Donal...
Majtistët Europian komplotojnë për bllokimin e Ambasadorit Amerikan pro- Brexit në BE.
(FOTO: Profesor Ted Malloch)/ Grupi i liderëve majtistë Europian (MEP) i kanë dërguar një letër presidentit të Komisionit Europian dhe Presiden...
Muri i Trump do të ndërtohet në më pak se dy vjet- premton Kelly.
Sekretari i ri i Departamentit Homeland Security (DHS), gjeneral Marine John Kelly, beson se do të arrijë të bëjë të mundur që premtimi i presiden...
Presidenti Trump pritet të bëjë hapin e parë për shërimin e financave.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ditën e  premte pritet që bëjë hapin e parë për të kthyer rregulloren e shërbimit financiar. ...
Theresa May me liderët e BE: NATO mund të ketë vetëm me Donald Trump
Theresa May, kryeministre e Britanisë së Madhe, po zhvillon bisedime me anëtarët evropian në NATO në përpjekje për të ndërtuar aleanca pas Brexit....
Mattis paralajmëron Korenë e Veriut për një përgjigje “shastisëse” nëse përdor armë bërthamore.
( FOTO: James Mattis ka qenë në bisedime me homologun e tij të Koresë së Jugut,  Han Min-koo)/ Sekretari i Shtetit i Shteteve të Bashkuara, Jam...
Ushtari francez vret “terroristin” në oborrin e Muzeut të Artit në Louvre
(FOTO: Operacioni vazhdon)/ Një ushtar francez që bënte rojë në Louvre, Paris ka qëlluar një burrë që tentoi të vriste rojat e sigurisë me një ...
Deputetja Muslimane bën thirrje që të hiqet kryqi për Kristianët në Austri.
Duke kërkuar që të kundërshtojë ndalimin e shallit Musliman në ligjin e ri për sektorët publik të punës, deputetja Muslimane Austriake, Muna Duzda...
Faqja 193 prej 261« E para...102030...191192193194195...200210220...E fundit »