Orteku në Alpet e Francës lë tre të vdekur
Një ortek në fund të stinës la të vdekur dy skikatorë dhe një udhërrëfyes në Alpet e Francës, afër kufirit me Italinë, sot, e Marte- sipas zyrtarë...
Erdogan u bën thirrje Myslimanëve që të mbrojnë Jeruzalemin nga ‘Judaizimi’.
Presidenti Turk, Recep Tayyip Erdogan iu bëri thirrje myslimanëve që të vizitojnë Piedestalin e Tempullit dhe të nisin veprimin kundër 'poshtërimi...
Gjermania i jep azil politik personelit ushtarak të Turqisë; ndizen gjakrat me Erdogan
Gjermania iu ka dhënë azil politik një numri ë personelit ushtarak turk dhe familjeve të tyre që mbanin  pasaportë diplomatike- raportoi media gje...
Partia e re e Macron nuk ka gjasa që të fitojë maxhorancë në zgjedhjet parlamentare.
Me qëllim që të qeverisë qetësisht, Partisë së Macron ‘La Republique En Marche’ (Republika në lëvizje) duhet që tani të krijojë një maxhorancë të ...
SHBA: Senati nis të ngrejë Reformën ‘Health Care’; refuzon ndihmën e Demokratëve
Senati do të nisë të ngrejë më këmbë reformën ‘Health  Care’ pas versionit të ndryshuar të Aktit Amerikan të ‘Health Care’ (AHCA) që kaloi përmes ...
Kosovë: Zyrat e shtetit po ruhen nga forca të shumta policie. Çfarë po ndodh?
Në Prishtinë ka lëvizje shumë të mëdha të Policisë- siç raporton ‘Exress’. Njoftohet se hyrja për në qytetin e Prishtinës është bllokuar plotës...
Greqia shton edhe një kusht për negociatat Shqipëri-BE, përveç Reformës në Drejtësi, drogës dhe krimit…
Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias, ka gjetur rastin që të flasë për publikun ditën e Diel, kur zërat politik i lënë vendin një heshtjeje...
Presidenti gjerman mbërrin në Izrael që të zbusë gjakrat që trazoi ministri Gabriel
Presidenti gjerman, Frank-Walter Steinmeier mbërriti sot për vizitë treditëshe në Izrael, e cila zhvillohet disa ditë pas mosmarrëveshjes mes mini...
“Obamacare vdiq!”. Donald Trump ngre në qiell Votën e Kongresit për zëvendësimin e ligjit.
  Presidenti Donald Trump e çmoi shumë votën e  Kongresit për zëvendësimin e ‘Obamacare’ dje, e Enjte. Ai priti në Shtëpinë e Bardhë Repub...
Moment i ‘mjerueshëm’ i Macron? Shpërthen në sharje ndaj mbështetësve të Le Pen: “Frikacakë të urryer”.
Kandidati për presidencën Franceze, Emmanuel Macron fshikullo votuesit e Frontit Nacional, duek i quajtur ‘anti- Francez” dhe “armiq të vërtetë”....
Faqja 193 prej 295« E para...102030...191192193194195...200210220...E fundit »