Ndihmat për Ukrainën, BE thërret në takim ministra e mbrojtjes
Përfaqësuesi i BE-së për çështjet e jashtme, Joseph Borrell, ka thirru në një takim ministrat e mbrojtjes të bllokut për të diskutuar konfliktin në ...
Lufta në Ukrainë, Boris Johnson udhëton nesër drejt Polonisë dhe Estonisë
Kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar Boris Johnson, do të udhëtojë në Poloni dhe Estoni, njoftoi të hënën zyra e kryeministrit. Një zëdhënës i...
Presidenti Biden autorizon 350 milion dollarë për të ofruar ndihmë të menjëhershme ushtarake për Ukrainën
"Me autoritetin që më jepet si President nga Kushtetuta dhe ligjet e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, duke përfshirë seksionin 301 të titullit 3...
Pompeo thotë se ai po “bën tifozllek” për administratën e Biden, pavarësisht “botëkuptimit shumë të ndryshëm”
Brooke Singman | Fox News Pompeo tha se "sa herë që dikush nga administrata Biden e telefonon, ai është "i lumtur" të flasë me ta. Ish-sekre...
Ambasada e SHBA u thotë amerikanëve në Rusi që të largohen menjëherë!
Ambasada e Shteteve të Bashkuara u ka thënë amerikanëve në Rusi që të largohen menjëherë nga vendi ndërsa fluturimet dalëse mbeten të disponueshme...
Zelenskiy: ’24 orët e ardhshme janë vendimtare për Ukrainën’
REUTERS/ 24 orët e ardhshme janë vendimtare për Ukrainën: Zelenskiy i thotë Johnson-it të Britanisë së Madhe Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zel...
Zelenksy kërkon pranimin e menjëhershëm të Ukrainës në BE
“Ukrainasit i kanë treguar botës se kush jemi ne. Dhe Rusia ka treguar se çfarë është bërë”. Kështu e ka nisur fjalimin e tij pre...
BE ndalon mediat shtetërore dhe avionët rusë
Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen njoftoi të dielën se Bashkimi Evropian do të ndalojë të gjithë avionët në pronësi ruse nga ha...
Shqipëria po e përfaqëson më së miri Evropën
 Deklarata e ambasadorit të përhershëm të Shqipërisë në Organizatën e Kombeve të Bashkuara, Ferit Hoxha, ka marrë vlerësimin e shumë persona...
A do të ketë bisedime? Delegacioni rus dhe delegacioni ukrainas do takohen në zonën e lumit Pripyat
Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, deklaroi se është dakordësuar me delegacionin rus që të takohen pranë lumit Pripyat. Ky njoftim erdh...
Faqja 26 prej 502« E para...1020...2425262728...405060...E fundit »