Huma, “e bija e dytë” e Hillary Clinton ka lidhje me autorët e 11 Shtatorit/ Media amerikane
Për afro 20 vjet, Hillary Clinton ka pasur punë  dhe raporte ekstremisht të ngushta me vajzën e re dhe të bukur që ishte rritur në Arabinë Saudite...
Rusia zgjat afatin e moratoriumit të sulmeve ajrore mbi Aleppo deri të Premten.
  Ministria e Mbrojtjes e Rusisë tha të Mërkurën se do ta zgjasë moratoriumin e bombardimeve ajrore mbi Aleppo deri të Premten në mbrëmje, me ...
Donald Trump, + shtatë pikë para Clinton në North Carolina
  Një sondazh i sapo publikuar i WRAl/Suvey USA poll" tregon së Donald Trump po kryeson në North Carolinan me shtatë pikë para Hillary Cli...
Bryan Cranston do të lerë vendin në qoftë se fiton Donald Trump.
  Aktori Bryan Cranston ndodhet për një vakancë në Vancouver; por kishte thënë se do ta zgjaste vakancën deri në zgjedhjet e 8 nëntorit. D...
Trump- me plus 4 pikë mbi Clinton në Florida, ngjitet 19 pikë mes kubanëve
  Një sondazh i sapo kryer tregon se kandidati republikan, Donald Trump, ka përmirësuar pozicionin e tij në Florida dhe tani kryeson mbi k...
Donald Trump kalon një pikë para Clinton/ Sipas sondazheve të ABC News, Washinton Post
Kandidati republikan Trump, kryeson mbi Hillary Clinton me një pikë përpara, sipas sondazhit kombëtar të kryer ngë ABC News dhe Washington Post. L...
Zhurmë nëse shefi i FBI theu ligjin apo zbatoi ligjin për Hillary
(Senatori Harry Reid)   Ka shkelur apo ka zbatuar ligjin, Drejtori i FBI, James Comey? Ka motive politike apo ka motive ligjore? Pse nu...
Gjysma e Rusëve kanë frikë nga Lufta
    Rreth gjysma e rusëve kanë frikë se bombardimet e Moskës mbi Aleppo në Siri do të shkaktojnë Luftën e Tretë Botërore- sipas nj...
FBI ka siguruar urdhrin për të kontrolluar vendin ku fshiheshin email-et e Clinton
  Sipas njoftimeve më të fundit, sot u mor vesh se FBI ka siguruar urdhrin që të kërkojë në vendin e fshehtë që të emaile-ve që i përkasin...
Hillary Clinton në tregti ilegale armësh!? 137 milionë dollarë te Partia Socialiste në Shqipëri.
Lajmin e ka dhënë agjencia amerikane e lajmeve “Morning News USA” me datën 28 Tetor. Lajmi merr shkak nga një kërkesë urgjente që  ka bërë Kremlini ...
Faqja 271 prej 295« E para...102030...269270271272273...280290...E fundit »