“Vrasësit” rus të tankeve mbërrijnë në Beograd, reagon Presidenca e Kosovës
Prej disa kohësh Serbia po vijon të modernizojë forcat e saj të armatosura me armë të reja nga Rusia, një lëvizje kjo që ka shqetësuar vendet ...
2022 – Tregti e lirë, punë e lirë në “Open Balkan”
“Këto marrëveshje sot, janë realitet i prekshëm nesër dhe jo në të ardhmen, por me hyrjen e vitit të ri 2022”. Efekti i parë i nismës rajonale ...
Sot në Tiranë nis Samiti i ‘Open Balkan’, pritet të mbërrijnë Vuçiç e Zaev dhe zyrtarë të lartë të BE.
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç dhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, do të jenë sot dhe nesër në Tiranë, në kuadër të samit...
Presidenti i Maqedonisë së Veriut ndryshon mendje: Ballkani i Hapur do të vazhdojë të ketë mbështetjen time!
Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski pak orë pasi deklaroi se ishte kundër nismës Ballkani i Hapur, ka ndryshuar qëndrim. “Deri...
Samiti i ‘Open Balkan’, Vuçiç dhe Zaev më 20 dhe 21 dhjetor- në Tiranë! Ja edhe marrëveshjet
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç dhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, do të jenë në Shqipëri në datat 20 dhe 21 dhjetor, në ...
Nipit të Millorad Dodik i ndalohet hyrja në ShBA
Kryetarit të Shoqatës së Futbollit të Bosnjës dhe Hercegovinës, Vico Zheljkoviç, i është mohuar viza e udhëtimit për në Shtetet e Bashkuara të Ame...
Cilët janë personat mbi të cilët vendosi sanksione SHBA?
Departamenti i Thesarit i Shteteve të Bashkuara njoftoi se në Ditën Ndërkombëtare Kundër Korrupsionit, ka sanksionuar disa persona dhe rrjete të k...
Escobar viziton Maqedoninë e Veriut, pritet në Tiranë
I dërguari amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, po qëndron për një vizitë një ditore në Maqedoninë e Veriut. Takimin e parë, zëv...
Britania, e shqetësuar për situatën në rajonin tonë; emëron në Ballkan zyrtarin e lartë të NATO-s.
Marshalli i aeronautikës, Sir Stuart Peach, është caktuar si i dërguari i ri i posaçëm britanik në Ballkanin Perëndimor. Kryeministri Boris Joh...
Negociatat për BE/ Bullgaria: Shqipëria të vlerësohet “e pavarur” nga MAqedonia e Veriut.
Mediat maqedonase kanë raportuar fjalët e ambasadorit të Bullgarisë në Bashkimin Evropian, Rumen Aleksandrov, se vetoja e autoriteteve bullgare nd...
Faqja 29 prej 497« E para...1020...2728293031...405060...E fundit »