HAP PAS HAPI ME ZGJEDHJET AMERIKANE/ Të dy kandidatët sot mbyllin fushatën në shtetet cruciale
  Të dy kandidatët, Hillari Clinton dhe Donald Trump, sot e Dielë, po zhvillojnë nj fushatë të fortë në shtetet e lëkundura, përfshirë Ohi...
HAP PAS HAPI ME ZGJEDHJET NË AMERIKË/ Sot Trump mbyll fushatën me vizitën në shtatë shtete
DENVER, Colorado — Të Dielën, kandidati Republikan, Trump, do të vizitojë shtatë shtete, duke mbajtur pesë mitingje në një vrapim maratonë, ku ...
HAP PAS HAPI ME ZGJEDHJET NË AMERIKE/ Mesazhi i fundit i fushatës së Trump në TV
  Donald Trump, kandidat Republikan, mbajti mesazhin e minutave të fundit në TV. Mes tjerash ai tha: “E vetmja gjë që mund të ndaloj...
ORË PAS ORE ME ZGJEDHJET NË AMERIKË/ Trump duket në rrugë drejt Presidencës
(FOTOT: Në një studio të BBC News) Me këtë titull paraqiten sot lajmet e BBC mbi zgjedhjet në Amerikë. Më poshtë BBC shkruan se “Trump po tund ...
ORË PAS ORE ME ZGJEDHJET NË AMERIKË/ Julian Assange i WikiLeaks: “Donald Trump nuk do të lejohet të fitojë!”
  Në intervistën e famshme të publikuar mbrëmë në gjithë botën, që themeluesi dhe kryeredaktor i WikiLeas, Julian Assange i dha gazetarit ...
ORË PAS ORE ME ZGJEDHJET NË AMERIKË/ Paul Ryan: “Voto Republicanin!”
  Paul Ryan, kryetar i Senatit Republikan, përmes CNN, i ka bërë thirrje elektoratit që të votojë kandidatin republikan. “Në kohën që shik...
Hillary Clinton duhet të jetë në burg, jo në Shtëpinë e Bardhë/ Shkruan Tom Tancredo i “Breitbart News”
Nuk ka asnjë arsye që dikush të luftojë për ndonjë zgjedhje për President- shkruan autori. Votuesit nuk mund të thuash se kanë ndonjë zgjedhje ...
ORË PAS ORE ME ZGJEDHJET NË AMERIKË/ “Sa më shumë më doni, aq më shumë iu dua. Më doni në qoftë se doni të vërtetën”- Trump
  (RealClearPolitics) Prindërit e Rone hypën në skenën ku fliste Trump dhe folën për mbëshettjen e fortë që kishte i biri për kandidati...
ORË PAS ORE ME ZGJEDHJET NË AMERIKË/ Trump mbrohet nga agjentët e Sigurisë në skenën ku po fliste
Kandidati Republikan, Donald Trump u nxor jashtë me ngut nga Forcat e Sigurisë në kohën kur po fliste në mitingun e Reno, të Nevada. Alarmi rezult...
ORË PAS ORE ME ZGJEDHJET NË AMERIKË/ Në Meksiko, Trump dhe Clinton, statistikisht afër njëri tjetrit
  Donald Trump dhe Hillary Clinton ndodhen, statistikisht, ngjitur me njëri tjetrin. Qyteti New Mexiko, tradicionalit blu (Partia Demokrat...
Faqja 302 prej 330« E para...102030...300301302303304...310320330...E fundit »