Donald Trump kalon një pikë para Clinton/ Sipas sondazheve të ABC News, Washinton Post
Kandidati republikan Trump, kryeson mbi Hillary Clinton me një pikë përpara, sipas sondazhit kombëtar të kryer ngë ABC News dhe Washington Post. L...
Zhurmë nëse shefi i FBI theu ligjin apo zbatoi ligjin për Hillary
(Senatori Harry Reid)   Ka shkelur apo ka zbatuar ligjin, Drejtori i FBI, James Comey? Ka motive politike apo ka motive ligjore? Pse nu...
Gjysma e Rusëve kanë frikë nga Lufta
    Rreth gjysma e rusëve kanë frikë se bombardimet e Moskës mbi Aleppo në Siri do të shkaktojnë Luftën e Tretë Botërore- sipas nj...
FBI ka siguruar urdhrin për të kontrolluar vendin ku fshiheshin email-et e Clinton
  Sipas njoftimeve më të fundit, sot u mor vesh se FBI ka siguruar urdhrin që të kërkojë në vendin e fshehtë që të emaile-ve që i përkasin...
Hillary Clinton në tregti ilegale armësh!? 137 milionë dollarë te Partia Socialiste në Shqipëri.
Lajmin e ka dhënë agjencia amerikane e lajmeve “Morning News USA” me datën 28 Tetor. Lajmi merr shkak nga një kërkesë urgjente që  ka bërë Kremlini ...
Një numër i madh emigrantësh po hyjnë në prag të zgjedhjeve të 8 Nëntorit./Sipas agjentëve të Kufirit
Një numër rekord emigrantësh ilegal kanë kaluar kufirin SHBA- Meksikë dhe ndodhen në kufirin e Shteteve të Bashkuara, ( sektori i Grand Valley), s...
Zgjedhjet 2016: Demokratët nisin sulmin kundër Comey, drejtor i FBI. “Kriminel” e quajnë.
(FOTO: Lideri i Demokratëve në Senat, harry Reid)   Që nga momenti kur Drejtori i FBI, Comey njoftoi se ka rihapur hetimin mbi emailet ...
Demokratët t’i kërkojnë Hillary-së që të tërhiqet/ Media Amerikane
Gazeta "Ghicago Tribune" para pak orësh shtroi këtë pyetje; ose më mirë të thuash një pyetje retorike. Gazeta e njohur amerikane, që nuk kishte qe...
Skandali i Email-eve: Departamenti i Drejtësisë kishte këshilluar FBI: “mos i hap”. Bie mbështetja e votuesve për Hillary.
  (Hillary Clinton thotë se kjo është thellësish turbulluese) Zyrtarët thonë se FBI thanë se FBI ishte këshilluar nga Departamenti i Dr...
Saga e email-eve të Hillary-së, si skandali i Watergate
  Rihapja e hetimeve të FBI ndaj Hillary Clinton për serverin privat të Emaileve, ka shkaktuar “tërmet” të fuqishëm në zgjedhjet  Amerikës...
Faqja 303 prej 326« E para...102030...301302303304305...310320...E fundit »