Tucker Carlson: ‘Sa net të tjera si kjo?. Pyes para se të mos mbetet asnjë Amerikan që të shërbejë si oficer policie?’
Tucker Carlson hapi programin  e tij të martën në mbrëmje duke mbrojtur zbatimin e ligjit dhe duke shkatërruar ata që kanë mbrojtur rebelët dhe gr...
Shkatërrohet karriera politike e Eliot Engelit, kongresmeni demokrat dhe mik i shqiptarëve, bën skandal politik në ShBA
Miku i shqiptarëve në ShBA, kongresmeni Eliot Engel, është përfshirë në një tjetër skandal gjatë ditës së djeshme kur u dëgjua derisa fliste me mi...
TRONDITËSE: SUEDIA QË NUK U MBYLL NGA KORONAVIRUSI, PËSOI VDEKJET MË TË SHUMTA.
(Suedezëve u ishte thënë të ruajnë distancën sociale, por nuk u vendos mbyllja).  Vendimi kontravers i Suedisë për të mos imponuar një bllokim ...
Zgjedhja e Hotit kryeministër: Reagojnë Grenell dhe BE.
RIC GRENELL: I dërguari i posaçëm i Presidentit Trump për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell ka mirëpritur votimin e qeverisë së re në kr...
Avdullah Hoti Kryeministër i ri i i Kosovës, 61 deputetë japin votën pro
Me 61 vota pro, 24 vota kundër dhe 1 abstenim, në Kuvendin e Kosovës është votuar Qeveria e koalicionit LDK-AAK-Nisma-minoritetet, me kryeministër...
Kosovë/ Kuvendi nis punimet për votimin e Qeverisë, Vjosa Osmani s’pranon të drejtojë seancën.
Ka nisur seanca ku pritet që të votohet qeveria e re e Kosovës me në krye me Avdullah Hotin e Lidhjes Demokratike të Kosovës. Seanca është duke...
Donald Trump: Ruani New York-un dhe thirrni Gardën Kombëtare
  Presidenti Donald Trump, të martën kërkoi që drejtuesit e New York-ut të thërrasin Gardën Kombëtare për të mbrojtur qytetin. "NGRINI ...
Tucker Carlson: Udhëheqësit tanë kanë drojë dhe gënjejnë për trazirat, ndërsa kombi është në zjarr.
Kombi u gjend në flakë këtë fundjavë. Askush në krye nuk u ngrit për të shpëtuar Amerikën. Udhëheqësit tanë u grindën. Ata janë frikësuar. Ata mba...
Detaje të reja rreth Grenellit: Emisar për dialogun Kosovë- Serbi, zyra e tij në kampusin e Shtëpisë së Bardhë.
Këshilltari i presidentit Trump për Siguri Kombëtare, Robert O’Brien, ka folur pasi Richard Grenell ka dhënë dorëheqje nga pozita e ambasadorit të...
Ish-anëtari e quan Antifa si një grup që lufton për asgjë, por është ‘ideologji e dështuar e majtë’
Një ish anëtar i organizatës radikale Antifa tha për "Angle Ingraham" të hënën se pretendimi i grupit për të qenë "antifashist" është një "narrati...
Faqja 52 prej 446« E para...102030...5051525354...607080...E fundit »