Zjarri gjatë natës në spital ka lënë të paktën 39 të vdekur në Korenë e Jugut.
Të paktën 39 persona janë vrarë dhe më shumë se 70 të tjerë janë plagosur nga zjarri që ra në një spital në Korenë e Jugut. Flakët mendohet se ...
Trump pret “rritje mahnitëse” në tregun me Britaninë. Unë dhe May “e pëlqejmë sho-shoqin shumë”, tha.
Presidenti Donald Trump ka parashikuar një “rritje mahnitëse” në tregtinë mes Mbretërisë së Bashkuar dhe Shteteve të Bashkuara, pas bisedimeve me ...
Një tren përplaset afër Milanos; tre të vdekur deri tani.
(FOTO: Zjarrfikësit në përpjekje për të nxjerrë pasagjerët)/ Një tren i mbushur me pasagjerë nga periferia është përplasur pranë qytetit verior...
Tragjike në Tetovë, nëna me 4 fëmijë digjen nga zjarri që u pushton shtëpinë.
Është konfirmuar se nga zjarri që përfshiu shtëpinë në Tetovë kanë mbetur të vdekur nëna dhe katër fëmijë të saj. Kjo thuhet edhe nga dëshmitarë o...
Shkupi si në periudhën e bllokut socialist: Aeroprtit ‘Aleksandri i Madh”, i vë emrin “Miqësia” me Greqinë.
(Kryeministrat Zev dhe Tsipras gjatë bisedimeve në Davos)/ Deri tani Maqedoni e Greqi kishin 'armiqësi' mbi emrine  shtetit, emrin "Aleksandri ...
Trump u jep fund spekulimeve mbi hetimet. “Jam gati, po pres pyetjet”, deklaroi ai
Presidenti Donald Trump me deklaratën e para pak orësh, iu ka dhënë fund spekulimieve të mediave se 'nuk do që të përballet me hetimet mbi Rusinë"...
‘DACA nuk mjafton”. Celulat e Soros tani iu sulen aleatëve, opozitës Demokrate në Shtetet e Bashkuara.
-“Në qoftë se Chuck (Schumer) nuk do të na lejojë të ëndërrojmë, ne nuk do ta lëmë atë të flejë!”, brohoritën aktivistët e alienëve ilegal- Akt...
Zhargoni në Davos: Një krim kundër gjuhës Angleze?!
(Konfuzion?... Atëherë lexo guidën e dorës)/ Forumi Botëror Ekonomik Botëror ka nisur mes temperaturave të ngrira dhe borës në Davos; por brend...
Ironia:Mbi 1000 avionë privat dërgojnë liderët global në samitin e Davos. Gara ‘kush ka avionin më të madh’.
Më shumë se 1000 avionë ‘jet’ privat kanë dërguar liderët e elitave globale në Forumin Ekonomik Botëror (ËEF) në Davos, ku pjesëmarrësit po diskut...
Sulmohet agjencia e OKB në Afganistan: Makina bombë shpërthen para ‘Save the Children’ në Jalalabad
Zëdhënësi i qeverisë totë se sulmuesit kanë hyrë në agjencinë e ndihmave dhe se 11 persona janë plagosur. Ata hynë në zyra pas kishin shpërthyer n...
Faqja 8 prej 164« E para...678910...203040...E fundit »