Pesë personat në bord humbën jetën pas rënies së avionit cargo në Georgia. Flet Trump
Pesë persona kanë vdekur pas përplasjes së një aeroplani ushtarak cargo në shtetin jugor të Georgia në Shtetet e Bashkuara. Ata ndodheshin në b...
Opozita më e gjerë turke bashkohet kundër presidentit Erdogan për zgjedhjet e qershorit.
( FOTO: Meral Akşener, lidere e partisë ''İyi" dhe Kemal Kılıçdaroğlu, kryetar i partisw Populli Republikan (CHP). Fotograf: Adem Altan/AFP/Getty ...
Një gazetar i BBC vritet në Afganistan.
( FOTO: BBC tha se  Ahmad Shah ishte gazetar i respektuar dhe popullor)/ Një reporter i BBC është vrarë gjatë një sulmi në provincën Khost të A...
Trump mund të fitojë Çmimin Nobel për Paqe.
Presidenti i Koresë së Jugut, Moon Jae-in tha se Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump mund të fitojë Çmimin Nobel për Paqe për përpjek...
Sinjale për Ballkanin: Zaev i Shkupit kërcënohet me vdekje.
Sado që Ballkani duket ‘i qetë’ dhe “moçal” i pa lëvizshëm, në fakt diçka po lëviz. Aq sa flitet për luftëra etnike, për luftëra të klaneve të dro...
Jep dorëheqjen Amber Rudd, ministre e Brendshme e Britanisë: “Mashtrova pa dashje”.
Amber Rudd ka dhënë dorëheqjen si sekretare e Punëve të Brendshme, duke thënë se ajo "ka mashtruar pa dashje" Parlamentin mbi synimet për largimin...
Koreja e Veriut dorëzohet përfundimisht: Në Maj mbyll stacionet bërthamore, fton ekspertët amerikanë për të verifikuar.
( FOTO: Pamje nga sateliti i pozicionit bërthamor në  Punggye-ri në Korenë e Veriut)/  Koreja e Veriut ka premtuar të mbyllë provat bërthamore ...
‘Green Party’ e Gjermanisë: Le të qëndrojnë emigrantët ilegal që pranojnë të kujdesen për të moshuarit.
Me një deficit të madh të numrit të infermierëve dhe kujdestarëve në shtëpi për të moshuarit në Gjermani, qeverisë i është bërë thirrje që të rreg...
Foshnja Alfie Evans, që u mbështet nga Papa në betejën me sëmundjen dhe me gjykatësit, vdiq sot në mëngjes.
Alfie Evans, një bebe britanik i sëmurë, prindërit e të cilit fituan përkrahje nga Papa Francesku gjatë luftës ligjore të gjatë mbi trajtimin e ti...
Media dhe politika botërore shikojnë presidentin Trump pas samitit Korean
Agjencia shtetërore e lajmeve e Koresë së Veriut, ditën e Shtune, e quajti samitin inter- Korean si një faqe të kthyer për ishullin Korean, ndërsa...
Faqja 8 prej 187« E para...678910...203040...E fundit »