Dy Koretë shkrijnë akujt e ankthit mes tyre dhe shpallën “pranverën e ngrohtë për botën”.
Liderët e Koresë së Veriut dhe të Jugut kanë rënë dakord të punojnë për ta shpëtuar ishullin nga amrët bërthamore, pas mbajtjes së samitit histori...
Kim Jong i Koresë së Veriut premton një “histori të re” me Korenë e Jugut.
  Kim Jong-un është angazhuar për një “histori të re” në marrëdhëniet me fqinjin e vet; duke u bërë lideri i parë i Koresë së Veriut që vë...
Nesër në ora 9.30, Kim kalon kufirin drejt Jugut, lideri i parë i Veriut në historinë pas Luftës
Kim Jong-un bëhet lideri i parë i Koresë së Veriut që kalon kufirin drejt  territorit të Koresë së Jugut qq në fund të luftës Koreane në vitin 195...
Mike Pompeo konfirmohet Sekretar i Shtetit i SHBA, merr fund beteja e ashpër e konfirmimit.
Senati i Shteteve të Bashkuara ka konfirmuar ish drejtorin e CIA-s, Mike Pompeo si sekretar i shtetit i Shteteve të Bshkuara, duke i dhënë fund nj...
Zbulohet dhe dënohet përjetë në burg vrasësi i gazetares suedeze, Kim Wall.
Shpikësi danez, Peter Madsen është dënuar me burgim përjetë pa kusht për vrasjen e gazetares suedeze, Kim Wall në nëndetësen e tij. Prokurorët ...
Një homazh për Lady Dianën? Kate Middleton prezanton të birin e veshur me të kuqe
  Dukesha e Kembrixhit u shfaq para mediave e veshur me një fustan të kuq me jakë me dantellë të bardhë, e stilistes angleze Jenny Packham...
Trump dhe Macron bëjnë thirrje për një marrëveshje të re bërthamore me Iranin.
Presidenti Francez Emmanuel Macron dhe homologu Amerikan Donald Trump, së bashku, kanë bërë thirrje për një marëveshje të re bërthamore me Iranin,...
Ish presidenti George H.W. Bush nën kujdes shëndetësor intensiv pas funeralit të Barbaba Bush.
Ish- presidenti George H.W. Bush ndodhet në spitalin e Houston, Texas që ditën e Hënë, gjashtë ditë pasi gruaja e tij, ish ‘’First Lady” Barbara B...
Toronto: Nëntë të vdekur dhe 16 të plagosur; furgoni kalon trotuarin dhe sulet mbi kalimtarët.
Nëntë persona kanë vdekur dhe 16 janë plagosur pasi një furgon kaloi mbi kalimtarët mbi trotuar në Totronto, tha Policia. Drejtuesi i mjetit u ...
Para 16 minutave/ Kryeministri i Armenisë dha dorëheqjen pas protestave për ‘kapje të pushtetit.
Kryeministri i Armenisë, Serzh Sargsyan ka dhënë dorëheqjen pas disa ditësh protestash të rrugës në shkallë të gjërë kundër tij. “ Mbështetësit...
Faqja 9 prej 187« E para...7891011...203040...E fundit »