Presidenti Trump fton presidentin francez, Macron, për vizitë shtetërore në Presidencë.
Presidenti amerikan, Donald Trump do të mirëpresë këtë vit presidentin francez, Emmanuel Macron, në Shtëpinë e Bardhë, ka njoftuar një zyrtar i la...
Ivanka Trump në kërkim për shefin e ri të Stafit të Shtëpisë së Bardhë, ndërsa Trump është hidhëruar me Kelly.
Presidenti Donald Trump raportohet se po shikon për një shef të ri të Stafit të Shtëpisë së Bardhë që të zëvendësojë Gen. John Kelly, sipas një ra...
Donald Trump: Marrëveshje me Demokratët “vetëm nëse…, por vetëm nëse është mirë për vendin”.
Presidenti Donald Trump i ngriti lavde vendimit të Demokratëve në Senat për t’i dhënë fund bllokimit të qeverisë dhe duke kaluar rezolutën për fin...
I dyshuari për vrasjen e Ivanoviq në Mitrovicë nuk do të arrestohet…
Edhe pse gishti i është drejtuar si ‘i dyshuar’ në vrasjen e liderit serb në Kosovë, Ivanoviq, policia i quan spekulime thëniet se ’pritet të arre...
Koalicioni Kundër Qenve: Duket si ‘funny story’, por është gjendje e jashtëzakonshme.
Zyra e Kryeministrit, Asociacioni i Komunave të Kosovës dhe disa nga Komunat e Kosovës janë bashkuar për të zgjidhur çështjen e qenve endacakë që ...
Kongresi kalon ligjin, firmos presidenti Trump, merr fund bllokimi i qeverisë së Shteteve të Bashkuara
Bllokimi i qeveris së Shteteve të Bashkaura po merr fund pasi Kongresi votoi për ligjin e financimit të përkohshëm. Lidershipi Demokrat ra dako...
Dorëzohen Demokratët, merr fund bllokimi i qeverisë së Shteteve të Bashkuara.
(FOTO: Lideri i opozitës në Senat, Chuck Schumer)/ Liderët e Senatit kanë arritur marrëveshjen për të rihapur qeverinë. Demokratët janë dorë...
Senate amerikan arrin marrëveshjen për ‘ndalimin e mbylljes së qeverisë’. Para 11 minutash
Qeveria e Shteteve të Bashkuara po i jep fund mbylljes pasi Republikanët dhe demokratët arritën një marrëveshje të përkohshme mbi buxhetin federal...
Carles Puigdemont: Spanja bën hapin tjetër për arrestimin e ish presidentit Catalan.
Prokurorët Spanjoll i kërkojnë gjykatës riaktivizimin e urdhrit për kërkim ndërkombëtar pasi Puigdemont u largua për në Danimarkë. Prokurorët S...
Shërbimet e qeverisë amerikane mbyllen deri sa të mbarojë ‘lufta në Senat’
Qindra e mijëra punonjës federal nuk do të mund të raportojnë për punë ditën e Hënë, derisa lufta në Senat t'i japë fund mbylljes së qeverisë. ...
Faqja 9 prej 164« E para...7891011...203040...E fundit »