Kanye West e do – dhe përqafon presidentin Trump
Reperi mega-star Kanye West e do Donald Trump-in dhe e ka demonstruar në mënyrë  dramatike të enjten, duke kërcyer nga vendi i tij në një takim të...
Trump: Demokratët u turpëruan me Brett Kavanaugh
Presidenti Trump sugjeroi në një intervistë me FOX News se momentumi në zgjedhjet afatmesme është zhvendosur drejt republikanëve për shkak të fush...
Trump kërkon përgjigje nga ‘nivelet më të larta’ të qeverisë saudite rreth gazetarit të zhdukur
Nga: Brooke Singman | Fox News Presidenti Trump tha të mërkurën se ai po "kërkon" përgjigje nga qeveria e Arabisë Saudite rreth zhdukjes së gaz...
KUSH DO TË ZËVENDËSOJË NIKKI HALEY? IVANKA?!…JO.
( Dina Powell, ish këshilltare për Iniciativat Ekonomie në Shtëpinë e Bardhë, kandidate që ndiqet nga Ivanka Trump)/ Presidenti Trump u tha gaz...
Nikki Haley do të largohet në fund të vitit, Presidenti Trump çmon punën e saj ‘fantastike’
  Nikki Haley dha dorëheqjen ditën e Marte nga posti i ambasadores së Shteteve të Bashkuara në Kombet e Bashkuara, duke shënuar largimin m...
A ka dhënë dorëheqjen Nikki Haley si ambasadore e SHBA në OKB?!….
Sipas një raportimi të shkurtër Nikki Haley po jep dorëheqjen nga administrata e presidentit Donald Trump dhe nuk do të shërbejë më si ambasadore ...
Donald Trump: ‘Kemi luftuar të gjithë së bashku’ në betejen për Gjykatën Supreme ‘Kundër së Keqes’
Presidenti Donald Trump festoi të hënën konfirmimin e Brett Kavanaugh  ne Gjykatën Supreme të Drejtësisë , duke falënderuar mbështetësit që qëndru...
Kongresi i SHBA, Trump kryeson në zgjedhjet e gjysmë mandatit
Më 6 nëntor, Amerika do të japë pëlqimin  për administratën Trump me një votim në zgjedhjet afatmesme për të formuar Dhomën e Përfaqësuesve të re ...
Foto e Ditës
Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara, Melani Trump, shetit me fëmijët në Nairobi ku ndodhet për vizitë. FOTO: AFP...
Trump: Protestat kundër Kavanaugh financohen nga George Soros
Presidenti i Shteteve të Bashkuara ka akuzuar gratë qw rrethuan senatorët Republikan në ashwnsorin e Senatit se janë "profesioniste të paguara". N...
Faqja 12 prej 53« E para...1011121314...203040...E fundit »