Presidenti Trump po flet mbi vendimin e tij për paktin nuklear me Iranin
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump në këto momente po deklaron vendimin e tij mbi paktin bërthamor me Iranin 2015 JCPOA.  Pritet që ...
Shtetet e Bashkuara ka plan të tërhiqet nga pakti i Iranit dhe të rivendosë sanksione. Biseda Trump- Macron.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump po planifikon të tërhiqet nga pakti nuklear me Iranin dhe të vendosë sanksione të reja mbi qeveri...
Orë pas orë çfarë pritet të vendosë Trump mbi paktin nuclear me Iranin. Le të presim orën 20:00 sipas orës sonë…
Presidenti Donald Trump pritet të shpallë të Martën vendimin e  tij se do të lejojë të vazhdojnë sanksionet kundër Iranit. Ky është hapi i parë dr...
Bota sot mban frymën para vendimit të Trump mbi paktin nuklear me Iranin. CNN
Presidenti Donald Trump të Martën Tuesday mund të lëshojë ‘bombën’ më shkatërrimtare ndaj trashëgimisë politike të presidentit Obama, teksa pritet...
CNN: Presidenti Trump rritet në sondazhe; 57 % e amerikanëve thonë se vendi po shkon mirë dhe shumë mirë me Trump.
Një sondazh i ri i CNN ka konstatuar se më shumë amerikanë mendojnë se vendi po shkon më mirë me presidentin Trump. Gjitahstu sondazhi i CNN trego...
Presidenti Trump mbështet të emëruarën në CIA, Gina Haspel; pas kësaj ajo vendosi të mos tërhiqet.
Presidenti Donald Trump ka mbrojtur të emëruarën e tij si Drejtore e CIA, pasi ajo ofroi të tërhiqej nga posti mes shqetësimeve që janë ngritur mb...
Shefja e re e CIA-s e emëruar nga Trump mendohet se do të japë dorëheqjen.
Nga: Mark Hosenball/ Reuters E përzgjedhura e Presidentit Trump për të drejtuar CIA-n, Gina Haspel, mendohet se do të japë dorëheqjen për shkak...
Pesë personat në bord humbën jetën pas rënies së avionit cargo në Georgia. Flet Trump
Pesë persona kanë vdekur pas përplasjes së një aeroplani ushtarak cargo në shtetin jugor të Georgia në Shtetet e Bashkuara. Ata ndodheshin në b...
Trump mund të fitojë Çmimin Nobel për Paqe.
Presidenti i Koresë së Jugut, Moon Jae-in tha se Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump mund të fitojë Çmimin Nobel për Paqe për përpjek...
Mike Pompeo konfirmohet Sekretar i Shtetit i SHBA, merr fund beteja e ashpër e konfirmimit.
Senati i Shteteve të Bashkuara ka konfirmuar ish drejtorin e CIA-s, Mike Pompeo si sekretar i shtetit i Shteteve të Bshkuara, duke i dhënë fund nj...
Faqja 32 prej 62« E para...1020...3031323334...405060...E fundit »