Donald Trump: ‘Muri vjen më vonë’ pas marrëveshjes së DACA.
Presidenti Donald Trump konfirmoi për reporterët se ai ka vullnetin që të bëjë marrëveshje me Demokratët mbi amnistinë për DACA, veçmas nga premti...
Donald Trump dhe Demokratët arrijnë marrëveshje mbi ‘Daca Dreamers’.
Dy nga liderët kryesorë të Demokratëve në Shtetet e Bashkuara thanë se kanë arritur një marrëveshje me presidentin Donald Trump për mbrojtje nga d...
Gjykata Supreme mbështet urdhrin e Donald Trump për ndalimin e udhëtimit nga 7 vende.
Administrata e Donald Trump është mbështetur nga Gjykata Supreme, duke kërkuar që drejtësia të vazhdojë të hapë rrugën për një zbatim ligji strikt...
Donald Trump dhe Melania Trump kryesuan momentin e heshtjes për 9/11. VIDEO
President Donald Trump kryesoi një moment heshtjeje në Shtëpinë e Bardhë në kutim të viktimave të 9/11. Presidenti dhe First Lady lanë Shtëpinë...
Presidenti Donald Trump do të shkojë “shumë shpejt” në Florida
Presidenti Donald Trump ka thënë se ka planifikuar të udhëtojë për në Florida "shumë shpejt". "Shpresoj se atje nuk ka shumë njerëz në rrugë" t...
Donald Trump u bën thirrje amerikanëve: ‘Largohuni’ nga Tufani ‘Epik’ Irma!
Presidenti Donald Trump iu ka bërë thirrje Amerikanëve që të marrin rrugët dhe të  largohen Irma, që po bëhet gati për një stuhi historike. “Tu...
Në SHBA merr fund epoka e ilegalëve, shfuqizohet DACA. Jeff Sessions njofton dorëzimin
Prokurori i Përgjitshëm i Shteteve të Bashkuara, Gjeneral Jeff Sessions, sot, e martë, iu dha fund thashethemeve  rreth një 'amnestie' të një prog...
Donald Trump shërben ushqim për viktimat e Tufanit në Houston. Shërimi i Texas kushton 180 miliardë dollarë.
President Donald Trump e kaloi kohën të shtunën në Houston duke shpërndarë ushqime për të goditurit nga stuhia, para se të vinin punonjësit e Kryq...
Shtetet e Bashkuara paralajmëron Korenë e Veriut për “përgjigje masive ushtarake’
Shefi i Pentagonit, James Mattis tha se çdo kërcënim ndaj Shteteve të Bshkuara ose kundër aleatëve të SHBA nga Koreja e Veriut do të përballet me ...
Presidenti Trump  kërkon 8,7 miliardë dollarë në ndihmë të shteteve të goditura nga Harvey
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump i ka kërkuar Kongresit 8.7 miliardë dollarë, si një pagesë fillestare për të ndihmuar në shërimin e e...
Faqja 33 prej 50« E para...1020...3132333435...4050...E fundit »