Ekipi i Shtëpisë së Bardhë të Trump kthehet te historianët e Greqisë së Lashtë për marrëdhëniet SHBA- Kinë.
Zyrtarë të administratës së Trump po kërkojnë marrëdhëniet mes SHBA dhe Kinës përmes disa burimeve të vështira . Ata i janë drejtuar historianit t...
Otto Warmbier: Trump e dënon Korenë si ‘brutale’ pas vdekjes së studentit amerikan. VIDEO
Presidenti i Shteteve të Bashkuara e ka quajtur Korenë e Veriut 'një regjim brutal' pas vdekjes së studentit Amerikan i ciliu burgos në Korenë e V...
​Donald Trump anulon marrëveshjen ‘Obama’ për Kubën, sipas premtimit në fushatë. VIDEO
Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka bërë të ditur sot anulimin e marrëveshjes së arritur ndërmjet vendit të tij dhe Kubës në vitin 2014, nënshkr...
Donald Trump sfidon ‘Obstruksionin’ ndaj Hetimit Gjyqësor.
Presidenti Donald Trump ka sfiduar vërtetësinë e hetimeve të raportuara mbi ‘pengimin e drejtësisë’ duke larguar nga detyra ish- drejtorin e FBI, ...
Personi i armatosur që qëlloi mbi kongresmenët në Virginia, ka vdekur
(FOTO: James T Hodgkinson ishte rezident i  Bellville, Illinois, një zonë periferike e  St Louis)/ Personi i armatosur që lëshoi breshëri plumb...
Melania Trump dhe i biri, Barron, zhvendosen drejt Shtëpisë së Bardhë
Melania Trump dhe i biri Barron kanë lëvizur drejt Shtëpisë së Bardhë pesë muaj pasi burri i saj Donald nisi detyrën e tij në Shtëpinë e Bardhë. ...
Donald Trump: Do të flas ‘nën Betim’ mbi bisedimet me Comey
Presidenti Donald Trump tha se është “100 për qind” i gatshëm të dëshmojë nën betim për bisedat e tij me drejtorin e shkarkuar të FBI-së James Com...
Trump do të emërojë Christopher Wray si drejtor i FBI
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha të mërkurën se ka në plan të emërojë Christopher Wray,ish asistentin e prokurorit të përgjit...
Trump: Shtetet e Bashkuara do të tërhiqet nga Marrëveshja e Klimës e Parisit
  Presidenti Donald Trump njoftoi nga Kopështi i Trëndafilëve në Shtëpinë e Bardhë, të Enjten, pasdite se Shtetet e Bashkuara do të tërhiq...
Amerika: Do të shmangim çdo gjë të keqe që mund të vijë nga kundërshtimi i Marrëveshjes së Klimës në Paris.
Presidenti i Shteteve të Bashkauara po pret që zyrtarisht të shpallë këtë javë nëse Amerika do të dalë nga Marrëveshja e Klimës në Paris. Dalja...
Faqja 35 prej 49« E para...102030...3334353637...40...E fundit »