Donald Trump para Konservatorëve: ’Nuk përfaqësoj Globin; po përfaqësoj vendin tuaj!’
(FOTO: presidneti Trump në Konferencën e CPAC)/ Presidenti Donald Trump u kthye të Konservatorët (CPAC- Conservative Political Action Conferenc...
2 Kongresmenë Liberal Demokrat arrestohen për planin e një komploti për vrasjen e Trump. VIDEO
"24 AmericaNews" e nis lajmin kështu: Duhen më shumë prova se liberalizmi është një sëmundje? Dy përfaqësues të Shteteve të Bashkuara sapo janë ar...
ROBERT F. KENNEDY Jr. THOTË SE DONALD TRUMP MUND TË JETË PRESIDNETI MË I MADH NË HISTORI.
  (FOTO: Robert F. Kennedy Jr)/ Robert F. Kennedy Jr., djali i Robert Francis “Bobby” Kennedy ndoshta bëri deklaratën më shokuese në in...
Rex Tillerson po pastron shtëpinë nga njerëzit e Hillary dhe Obama në Departamentin e Shtetit!
(FOTO: Rex Tillerson, sekretar i shtetit i Shteteve të Bashkuara)/ Sekretari i Shtetit po pastron shtëpinë në Departamentin e Shtetit- sipas ra...
Bannon përplaset me Pence mbi pikëpamjen ndaj BE
(FOTO: Mike Pence, zëvendës president i SHBA dhe Donald Tusk, president i BE) Një javë para se zëvendës presidenti i Shteteve të Bashkuara, Mik...
Trump emëron Gjeneral Leitnant HR McMaster si këshilltar i Sigurisë Kombëtare.
(FOTO: Gjeneral McMaster)/  Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka emëruar Gjeneral Leitnant HR McMaster si këshilltar i tij për ...
Donald Trump përqafon trashëgiminë e Andrew Jackson.
-Ishte i shëmtuar, por personal në zgjedhjet presidenciale- Në një anë ishte një njëri i famshëm jashtë politike, i bërë vetë, i pa lustër i ci...
Pence: Shtetet e Bashkuara ‘e palëkundur” në mbështetjen e aleatëve në NATO.
  (FOTO: Angela merkel dhe Mike Pence)/ Shtetet e Bashkuara do të jetë e “palëkundur” në mbështetjen  për Nato-n- tha zëvendës- preside...
Shtetet e Bashkuara sot me vëmendje në Tiranë. Kush është Dana Rohrabacher?!
(FOTO: Dana Rohrabacher, kongresmen)/  Me gjithë thëniet konspiracioniste të përhapura me qëllim të keq pas fitores së Trump, sikur Amerika nuk...
Obama mban gjallë ‘Qeverinë në Hije” për të minuar Presidentin Trump.
(FOTO: Obama dhe presidenti Donald Trump)/ Disa agjentë të inteligjencies nga brenda ekipit të Obamës kanë dalë hapur dhe kanë shpjeguar para p...
Faqja 44 prej 48« E para...102030...4243444546...E fundit »