ROBERT F. KENNEDY Jr. THOTË SE DONALD TRUMP MUND TË JETË PRESIDNETI MË I MADH NË HISTORI.
  (FOTO: Robert F. Kennedy Jr)/ Robert F. Kennedy Jr., djali i Robert Francis “Bobby” Kennedy ndoshta bëri deklaratën më shokuese në in...
Rex Tillerson po pastron shtëpinë nga njerëzit e Hillary dhe Obama në Departamentin e Shtetit!
(FOTO: Rex Tillerson, sekretar i shtetit i Shteteve të Bashkuara)/ Sekretari i Shtetit po pastron shtëpinë në Departamentin e Shtetit- sipas ra...
Bannon përplaset me Pence mbi pikëpamjen ndaj BE
(FOTO: Mike Pence, zëvendës president i SHBA dhe Donald Tusk, president i BE) Një javë para se zëvendës presidenti i Shteteve të Bashkuara, Mik...
Trump emëron Gjeneral Leitnant HR McMaster si këshilltar i Sigurisë Kombëtare.
(FOTO: Gjeneral McMaster)/  Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, ka emëruar Gjeneral Leitnant HR McMaster si këshilltar i tij për ...
Donald Trump përqafon trashëgiminë e Andrew Jackson.
-Ishte i shëmtuar, por personal në zgjedhjet presidenciale- Në një anë ishte një njëri i famshëm jashtë politike, i bërë vetë, i pa lustër i ci...
Pence: Shtetet e Bashkuara ‘e palëkundur” në mbështetjen e aleatëve në NATO.
  (FOTO: Angela merkel dhe Mike Pence)/ Shtetet e Bashkuara do të jetë e “palëkundur” në mbështetjen  për Nato-n- tha zëvendës- preside...
Shtetet e Bashkuara sot me vëmendje në Tiranë. Kush është Dana Rohrabacher?!
(FOTO: Dana Rohrabacher, kongresmen)/  Me gjithë thëniet konspiracioniste të përhapura me qëllim të keq pas fitores së Trump, sikur Amerika nuk...
Obama mban gjallë ‘Qeverinë në Hije” për të minuar Presidentin Trump.
(FOTO: Obama dhe presidenti Donald Trump)/ Disa agjentë të inteligjencies nga brenda ekipit të Obamës kanë dalë hapur dhe kanë shpjeguar para p...
Donald Trump e mund Elizabeth Warren në zgjedhjet hipotetike të vitit 2020/ Poll
Presidenti Donald Trump mund Senatoren Demokrate të Massachusetts,  Elizabeth Warren në zgjedhjet presidenciale hipotetike të vitit 2020. Rezultat...
Presidenti Trump pret gruan e të burgosurit politik Venezuelian
-Presidenti Trump u komentua se po mban fjalën e dhënë para latinëve të shtypur- Presidenti i Shteteve të Bashkuara, zoti Trump takoi Lilian Ti...
Faqja 54 prej 58« E para...102030...5253545556...E fundit »