Autoritetet në Thousand Oaks, Kaliforni, ju përgjigjën të mërkurën raporteve për një goditje në masë pak para mesnatës në një klub nate që kishte te ftuar një natë mes kolegesh.

Autoritetet thanë se të paktën 11 persona u qëlluan, duke përfshirë edhe një deputet në Borderline Bar & Grill … Sherifi i Ventura County Sgt. Eric Buschow tha se i armatosuri kishte vdekur brenda në barin në Kaliforninë Jugore.

Është e paqartë se si u vra. Policia i tha Los Angeles Times se të paktën 30 të shtëna ishin shkrepur dhe njeriu I armatosur përdorte bomba tymi. Ishte e paqartë se çfarë lloj arme përdori ai. Thousand Oaks rreth 40 milje në perëndim të Los Anxheles … Kjo është një histori në zhvillim.

Veritas.com.al/