Pasi nisi bombarditmet nga ajri kundër objektivave të ISIS, Britania e Madhe mund të dërgojë trupa ushtarake në Siri.
Lajmin e bëri të ditur sot Sekretari i Jashtëm William Hague, teksa theksoi se avionët janë kthyer sot nga një sulm i suksesshëm në lindje të shtetit Islamik.

Kryeministri David Camerun mori së pari aprovimin e parlamentit që vendi i tij t’i bashkohej bombardimeve në Siri, bashkë me Rusinë dhe Francën.
Kundër këtij vendimi votuan përfaqësues të partisë laburiste dhe asaj nacionaliste skoceze./LAPSI.AL