(FOTO: Trupi i diplomates u gjet në anë të autostradës ditën e Shtunë)/.

Një diploamate britanike që punonte për ambasadën e UK në Beirut është gjetur e vrarë.

Rebecca Dykes, trupi i pa jetë i të cilës u gjet ditën e Shtunë, ishte përdhunuar më parë dhe dë mtuar, ka thënë Policia Libaneze.

Diplomatja, zonja Dykes, 30 vjeç, punonte në Departamentin për Zhvillimet Ndërkombëtare (DID) dhe kishte dalë me kolegët të Premten në mbrëmje dhe afër mesnatës kishte mbetur e vetme, raporton ‘The Telegraph’.

Besohet se ajo është rrëmbyer para se të dhunhej seksualisht dhe më në fund është vrarë. Trupi i saj është hedhur disa milje larg qytetit.

Hetimi mbi vdekjen e saj ka nisur.

Familja e saj, në një deklaratë tha se “ne ndjehmi të rrënuar nga humbja e të dashurës tonë Rebecca. Po bëjmë gjithëça që mundemi për të kuptuar çfarë ka ndodhur”.

Veritas.com.al/

 Rebecca Dykes had reportedly been at a bar with colleagues on Friday night

 Rebecca Dykes' body was found on the side of the Metn Expressway

(FOTO: Pjesa e autostradës ku u gjettrupi pa jetë i Rebecca Dykes)/