(Pamje nga vendi i ngjarjes në qytetin e Peshkopisë)/

Një krim i rëndë ka tronditur sot Dibrën. Një i ri ka 26 vjeç, ka vrarë babanë dhe nënën e tij.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në lagjen e ‘Llixhave’ në Peshkopi. Nga të dhënat e para është zbuluar se autori i krimit kishte ardhur dje nga Anglia. Qemal Sela ka vrarë babanë e tij, Flamur Sela dhe nënën Zeqime Sela.

Policia e Dibrës, pak kohë pas kryerjes së krimit,  thotë se ka kapur në kohë rekord autorin e vrasjes.

Veritas.com.al/