Presidenti Donald Trump e nderoi vdekjen e Kurt Cochran, një qytetar American që u vra të sulmin terrorist të Londrës të Mërkurën.

“Një Amerikan i madh, Kurt Cochran, u vra në aktin terrorist në Londër”, shkroi Trump në Twitter. “Faljet dhe ngushëllimet janë për familjen dhe miqtë e tij.”

Cochran dhe e shoqja ishin turistë, sipas Breitbart London, dhe mes njerëzve të parë që u goditën nga makina e ekstremistit që ngiste makinën mes njerëzve në Urën Westminster. Cochran u vra, ndërsa gruaja e tij ndodhet në spital ku po shërohet nga plagët e marra.

/Veritas.com.al/