Akuza të reja po vijnë kundër Kevin Spacey nga një numër burrash që dëshmojnë për sjellje të turpshme seksuale.

Producenti amerikan i filmave, Tony Montana pohoi se ishte ngacmuar nga aktori në një bar në Los Angeles, në vitin 2003.

Montana thotë se u largua për gjashtë muaj pasi e quajti Spacey e kapi “forcërisht’ në mes të shalëve.

Kallëzimi i Montanas vjn pasi akuzës së bërë nga Anthony Rapp, aktor i House of Cards, kur u përpoq ta “joshte” që në moshën 14 vjeç.

Kevin Spacey thotë se nuk kujton asgjë nga takime të tilla, dhe se ishte “shumë i tmerruar”.

Regjisori Montana tha për ‘Radar Online’ se atëherë ishte në të tridhjetat kur ndodhi incidenti në  Coronet Bar të Los Angeles.

Veritas.com.al/

Kevin Spacey