Për udhëtimin në Azi të First Lady, Melania, në krah të Presidentit Donald Trump, ish modelja e lindur në Slloveni, solli fustane dhe veshje të tjera nga disa prej modelistëve të saj të preferuar të modës së luksit.

Vitrina e Breitbart News s sjell pesë momentet kulmore te modës së Melania Trump gjatë udhëtimit në Azi.

1.

Stolitë e Melanisë, Fustane me lëkurë të lehtë, nga Gucci

Në Kinë, Melania shpalosi një nga veshjet e modës mundësisht  më të lartë që mund të krahasohen në kompletin e përdorur gjatë betimit si First Lady e Shteteve të Bashkuara.

2.

 Momenti i Emilio Pucci për Melaninë.

Një nga dukjet më të shkëlqyera të shfaqjes së modës  kur ajo u fotografua duke lënë Shtëpinë e Bardhë në krah të Presidentit dhe që në dukje është një veshje e zakonshme në pistë.

3.

 Melania zbret në Tokyo e zhytur në Fendi

Megjithëse Melania tentoi të ngjitej pas modës së modelistit të saj të preferuar Dolce & Gabbana dhe Delpozo — ajo e theu guackën e modës së saj në një moment kulmor ne Tokio, Japoni.

Për mbërritjen e saj, Melania zgjodhi një pardesy ‘french Teknikolor’ që duket thuajse si Napolitane, portokalli me lule…

4.

 Melania sjell Modën e Luksit të Murit të Madh

Kush më mirë se gruaja e Donald Trump mund të vizitontemurin më historik në histori, politika kyç e të cilit inicion ndërtimin e një Muri të Madh me Kinën.

Melania veshi Dolce & Gabbana një pallto e zezë të  hedhur mbi supe, me bluza të Mary-Kate dhe Ashley Olsen.

5.

Melania në Korenë e Jugut ‘rrezikon’ me veshjen.

Kur Melania u ul në Korenë e Jugut, ajo përdori një modë që ‘rrezikon’ në veshje, me ‘burgundy virgin wool’ dhe të strukturuar nga një pallto e gjatë  Delpozo.