Një ditë para protestës, kreu i PD-së, Lulzim Basha ka shpërndarë në faqen e tij në Facebook një video, me anë të së cilës i fton qytetarët të marrin pjesë masivisht në protestë.

Spoti ka në qendër të tij ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, i cili është nën hetim si i përfshirë në trafikun e drogës me grupin e Habilajve. Pjesë e spotit janë dhe përgjimet audio të realizuara nga pala italiane.

#27janar #bashkohu

Publié par Lulzim Basha sur vendredi 26 Janvier 2018