JOSHUA CAPLAN

Moderatori i CNN Christopher Cuomo është testuar pozitiv për koronavirusin Kinez,zbuloi rrjeti në një memo të stafit të martën në mëngjes.

Cuomo,moderatori i Cuomo Prime Time, “ndjehet mirë” dhe do të vazhdojë të punojë nga shtëpia e tij, sipas memos.

Moderatori konfirmoi lajmin në një tweet, duke thënë se ai ka përjetuar kohët e fundit “ethe, të dridhura dhe mungesë frymemarrje”.

“Unë vetëm shpresoj se nuk ua kam dhënë fëmijëve dhe Cristinës. Kjo do të më bënte të ndihem më keq se kjo sëmundje! ”shkroi ai.

Zhvillimi vjen një ditë pasi Cuomo intervistoi vëllanë e tij të madh, Guvernatorin e New York-ut Andrew Cuomo (D), në lidhje me përpjekjet e vazhdueshme të shtetit të tij për të luftuar pandeminë vdekjeprurëse.

Gov. Cuomo iu adresua diagnozës së vëllait të tij gjatë konferencës së tij të përditshme për shtyp, duke siguruar se ai “do të jetë mirë”.
“Ai është i ri në forme të mirë, i fortë, jo aq i fortë sa ai mendon, por do të jetë mirë, por ka një mësim në këtë,” tha guvernatori. “Ai është një punonjës thelbësor, anëtar i shtypit, ai ka qenë atje, ju dilni atje, mundësia që të infektoheni është shumë e lartë. Unë i fola atij këtë mëngjes. ”

Guvernatori i NY Andrew Cuomo thotë se vëllai i tij, Chris Cuomo, u testua pozitivisht me koronavirus:

“Ai është një djalë me të vërtetë i ëmbël, i bukur dhe është miku im më i mirë”

“Në punën e tij ai është luftëtar dhe është argumentues dhe ai po i shtyn njerëzit, por kjo është puna e tij,kjo nuk është me të vërtetë ajo që ai është, ai është një djalë me të vërtetë i ëmbël dhe miku im më i mirë,” shtoi ai.

Cuomo është rasti i tretë me koronavirus i lidhur me zyrat e CNN në New York City.

Që nga e marta, New York City ka mbi 38,000 raste të konfirmuara dhe 914 vdekje, sipas të dhënave përmes Universitetit Johns Hopkins.

VERITAS.COM.AL