Kina raporton vetëm 1 rast të ri të virusit vendas, 20 të tjerë të importuar
AFP, 17 Mars 2020 Pekin (AFP) - Kina raportoi të martën vetëm një infeksion të ri koronavirusi të brendshëm, por gjeti edhe 20 raste të tjera t...
Personi i parë u dozua në studimin në SHBA për vaksinën e mundshme të koronavirusit.
Procesi i parë klinik në kërkim për një vaksinë të koronavirusit filloi të hënën pasi injeksionet e para u administruan në Institutin e Kërkimit Shë...
COVID- 19: Sondazhi tregon se të rinjtë janë dy herë më të predispozuar se të moshuarit mbi 70 vjeç të vetë-izolohen
  Yahoo News UK Mars 16, 2020 Një sondazh tregon se të rinjtë janë dy herë më të predispozuar se të moshuarit mbi 70 vjeç të vete izolohen ...
COVID-19/ Sa më pak njerëz në burg; për të pandehurit dhe përsonat nën hetim- masa alternaive!/ Ministre Gjinaj
Në situatën e 'luftës' kundër pantemisë së koronavirusit, kur shoqërise i duhen  kursyer sa me shume mjete dhe energji, Qeveria kerkon nga organet...
Trump qorton shtypin për ‘Lajmet e rrema’ mbi instrumentin e Google për ekzaminimin e koronavirusit
ALLUM BOKHARI 16 Mars 2020 Presidenti Donald Trump dënoi shtypin për përhapjen e "lajmeve të rreme" në lidhje me mjetin e planifikuar të Goo...
Faqja Koronavirus e Google Nis Programin Pilot në Kaliforninë Veriore
Nga: LUCAS NOLAN 16 Mars 20201 Kompania si motër e Google, Verily kohët e fundit lancoi një faqe në internet që fton adultët në Kaliforninë ...
2268 mjekë, infermierë, farmacistë, ekspertë të shëndetit publik i janë përgjigjur ftesës për t’ju bashkuar ‘frontit të luftës’
Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka ndarë me qytetarët shqiptarë një lajm të mirë: Interesi i mjekëve dhe infermierëve, farmacistëve d...
Coronavirusi ndalon jetën në SH.B.A.
Coronavirusi ndalon jetën në SH.B.A. ndërsa qeveritë lokale dhe federale punojnë për të ndaluar përhapjen Ishte java që ndryshoi gjithçka. Qeve...
Covid-19/ Shkon në 51 numri i të prekurve në vend
Në 24 orët e fundit janë testuar 31 persona të dyshuar, qytetarë dhe personel shëndetësor, prej të cilëve janë konfirmuar 9 raste të reja me COV...
Gjermania përpiqet të ndalojë SHBA të joshë firmat që bëjnë kërkime mbi vaksinën e koronavirusit
Paul Carrel dhe Andreas Rinke BERLIN (Reuters) - Berlini po përpiqet të ndalojë Uashingtonin për të bindur një kompani gjermane që bën kërk...
Faqja 10 prej 454« E para...89101112...203040...E fundit »