Ish militanti komunist Italian, Battisti, ekstradohet pas disa dekadave i fshehur në Bolivi.
Ish militanti komunist, Cesare Battisti, i shpallur në kërkim në Itali për katër vrasje në vitin 1970, arriti në Romë të hënën pasi një skuadër e ...
UPDATED/ Edi Rama- ministër ‘de jure’ i Punëve të Jashtme. “S’kemi kohë për të humbur në kërkim të Presidentit”.
Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me zërat se do të ishte në rolin e ministrit të Jashtëm deri në momentin që Bushati do ç’dekretohet nga Me...
Ekipi i një helikopteri ‘ Cougar’ shpëton 15 vetë të izoluar në Theth
Ekuipazhi i një helikopteri  Cougar të Forcave të Armatosura, njoftohet nga Ministria e Mbrojtjes, se ka evakouar 15 persona në fshatrat Theth e S...
Orban: Islami dhe kufijtë e hapur do të ndajnë BE në ‘dy civilizime’
( Foto: OMER MESSINGER/AFP/Getty Images)/  Kryeministri i Hungarisë Viktor Orban ka thënë se politikat e forcave "liberale" në Bashkimin Evropi...
Ivanka Trump në listën e kandidatëve të mundshëm për të udhëhequr Bankën Botërore
( Foto nga: /Andrew Harnik,AFP)/ Vajza e Presidentit Donald Trump, Ivanka Trump, është midis kandidatëve te mundshëm të tij për ta nominuar për...
UPDATED/ Dy zjarrfikës dhe një grua spanjolle janë vrarë në shpërthimin e gazit në Paris.
Dy zjarrfikës dhe një grua spanjolle  janë vrarë pas shpërthimit të madh në një furë buke në kryeqytetin Francës, Paris, thonë zyrtarët e policisë...
Francë/ Mes atmosferës së ‘jelek-verdhëve’ terrorizmi trondit Parisin
  Mes atmosferës së protestave të dhunshme ‘të jelek- verdhëve’ në gjithë Francën, një shpërthim gazi i fortë ka tronditur Parisin mëngjes...
Planet e Trump ‘Rrugë të mundshme për shtetësinë’ për punëtorët e huaj H-1B
( Foto nga: ROBYN BECK/AFP/Getty)/ Presidenti Trump tha se ai ka plan t’u ofrojë punëtorëve të huaj të importuar në Shtetet e Bashkuara nga kon...
Zgjedhjet Evropiane: Nëse votohet sot, Lega do të ishte partia e parë në Strasburg.
Lega fluturon në sondazhet italiane. që i japin partisë se Salvinit mbi 30% dhe tashme afër 35%. Mëkat (për Salvinin) qe u votua më pak se një ...
Në depon e Pashalimanit vidhen 3 armë; nis hetimi për 5 ushtarakë.
Është grabitur depoja e armëve në Pashaliman. Nga raportimet e para thuhet se në këtë bazë ushtarake janë vjedhur armë të llojeve të ndryshme gjat...
Faqja 12 prej 319« E para...1011121314...203040...E fundit »