Çështja Jamal Khashoggi: Trump e drejton gishtin te “vrasës mashtrues’.
Presidenti i Shteteve të bashkuara, Donald Trump ka thënë se ‘vrasës mashtrues’ mund të jenë prapa zhdukjes në Turqi të  gazetarit Saudit, Jamal K...
Politika u kthehet prangave; PD paraqet listën e vet për arrestime…
Nga: L. Skiro/ Deri më tani në listën e Opozitës ndodhen Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, drejtori i Policisë së Fier...
EXIT POLL: Merkel e mundur në Bavari. Qeveria po zbehet, Bavaria- ferri i Angelës
( FOTO: Angela Merkel)/ Janë mbyllur qendrat e votimit. Dhe ja sondazhet e para të votimit kryesor në Bavari, Bashkimi Kristian-Social (CSU) nd...
Lulzim Basha kërkon referendum për kthimin e ‘dënimit me vdekje’. VIDEO
Deklaratën e bujshme e ka bërë lideri i PD gjatë ceremonisë së varrimit të tre viktimave në fshatin Shlli të Matit, të vrara nga një prej bashkëfs...
Spektri i Trojkës
Koment: Veritas/ Trojka. Ka filluar të flitet, nën zë. I pari që e ka evokuar ka qene presidenti i Komisionit të BE-së, Jean-Claude Juncker, du...
Hetim i përbashkët mes Gjermanisë dhe Shqipërisë; nis rrugën marrëveshja.
Prokurorja e Përgjithshme Arta Marku priti në një takim zv/presidentin e Zyrës Federale Kriminale Gjermane, Peter Henzler. Zyrtarët gjermanë u ...
Turqia ka ‘regjistruar provat për vrasjen’ e gazetarit nga Arabia Saudite.
Zyrtarët Turq kanë prova të regjistruara në video dhe audio që tregojnë se gazetari i zhdukur Saudit, Jamal Khashoggi është torturuar brenda konsu...
Pas vitit të tërë të shpifjeve, nis stina e pestë: ‘Kundër Shpifjes’!
Po të bëhet e vërtetë se do të nisë një epokë kundër shpifjeve, kjo do të ishte një mrekulli për të gjithë qytetarët. Njerëzit normalë po ndjehen ...
Akoma mbetet mister: Vajza 13 vjeç gjendet e vrarë brenda në shtëpi; asnjë pistë
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur dje në mbrëmje në zonën e Bregut të Lumit, ku Xhevat Brahaj sapo kishte hyrë në shtëpi kishte parë vajzën e tij të ...
Kanye West e do – dhe përqafon presidentin Trump
Reperi mega-star Kanye West e do Donald Trump-in dhe e ka demonstruar në mënyrë  dramatike të enjten, duke kërcyer nga vendi i tij në një takim të...
Faqja 12 prej 288« E para...1011121314...203040...E fundit »