A do të revokojë Lulzim Basha deputetin dhe partizanin e tij, Murrizi?
Nga: Laert Skiro/ A ka harruar vallë kryetari i ‘ngrirë’ i PD, Lulzim Basha, që sot ta hapte ditën me deputetin e tij brutal e të ‘paftyrë’? Në...
Tragjedia e stinës: Tre të rinj mbyten në plazhin Zvërnecit; i katërti u mbyt në mëngjes.
Tre të rinj turistë në Zvërnec, Vlorë,  kanë humbur jetën në ujërat e detit sot në mesditë. Janë mbytur dy vajza  dhe një djalë, ka shpëtuar ve...
I FUNDIT: Rreth orës 13, një atentat me armë zjarri tek ish monumenti i pesë Heronjë, Shkodër.
Një e shtënë me armë zjarri nga një makinë ka lënë tre  plagosur rreth orës 13:00 në qendër të qytetit të Shkodrës, në vendin ku ishte më parë mon...
59 për qind e Francezëve aprovojnë vizitën e presidentit Trump.
Një sondazh i ri ka zbuluar se gjashtë në dhjetë francez aprovojnë vizitën e Presidentit amerikan, Emmanuel Macron në paradën e Ditës së Bastille ...
Një adoleshent mbytet në det në Ujin e Ftohtë, Vlorë
Ngjarja ka ndodhur vetëm para disa minutash. Një 115 vjeçar ka qenë duke u larë në det kur është njoftuar me alarm nga të afërmit se po mbytej. ...
Drogë pa fund në Vlorë… Të jetë e vërtetë se ‘larja e hesapeve’ mes ministrave po zbulon drogën?! Long Live!
  Është sekuestruar një sasi e madhe droge në Vlorë gjatë paradites së sotme. j 600 kilogram janë gjetur vetëm në fshatin Drithas. Drog...
FOTO: Presidenti Trump, sot, në ceremoninë e Ditës Kombëtare të Francës në Bastille.
Presidenti Donald Trump i është bashkuar Presidentit të Francës, Emmanuel Macron për ceremoninë e ditës Kombëtare të Bastille në Paris. TË dy pres...
Jozefina Topalli ‘lë hapur derën’ për kthimin e Berishës në PD
Në një emision televiziv në një nga televizionet e Kosovës, ‘Dukagjini’, i cili financohet nga vëllezërit Devolli, ka folur zonja Jozefina Topalli...
Nëntë zona të vendit nën ‘vërshimin’ policor gjatë natës. “Kush ka drogë, të dorëzohet!”.
Qytetarët e Tiranës, Shkodrës, Elbasanit, Lezhës, Kavajës, Përmetit, Vlorës, Krujës dhe Kukësit, mbrëmë gjithë natën kanë qenë prezentë të një aks...
Patozi për ringritjen e PD: Mirënjohje demokratëve të Durrësit! Ja slogani i ri.
Ish nënkryetar i PD dhe deputet në Kuvend, Astrit Patozi, pas takimit të djeshëm më anëtarët e PD në Durrës,  shkruan në fb: “Mirënjohje demokr...
Faqja 175 prej 277« E para...102030...173174175176177...180190200...E fundit »