Ministri i ri i Brendshëm- Demiraj. Qeveria e ‘mallkoi’ dhe e hodhi, por ai hyri në qeveri.
(FOTO: Dritan Demiraj- ministër i Brendshëm, 'babai' i Forcave Speciale të Ushtrisë)/ Koloneli Dritan Demiraj është ministri i ri i Brendshëm i...
SKANDALI/ 38 vetë paguhen nga Aviacioni Civil me emërime false. Pikëpyetja: A ekzistojnë realisht, apo vetëm paguhen për dikë tjetër?
Prokuroria nis hetimet ndaj drejtuesve të Autoritetit të Aviacionit Civil.  Institucioni ka bërë emërime false për 38 punonjës që në fakt nuk janë...
Donald Trump: Takimi i parë në Arabinë Saudite do t’i sjellë Amerikës ‘Punë, Punë, Punë’.
Presidenti Donald Trump e përshkroi ditën e parë të udhëtimit në Arabinë Saudite si një ‘ditë e frikshme”- duke iu referuar miliardave në investim...
Theresa May i kthen goditjen BE-së: ‘Bruskeli duhet të paguajë Britaninë për Brexit-in’.
( FOTO nga: Toby Melville - Pool / Getty Images)/ Theresa May i është përgjigjur përshkallëzimit të kërkesës së Bashkimit Europian mbi pagesën ...
‘Rilindja’ kthehet te kasta e vjetër. Djali i Servet Pëllumbit, kandidat për deputet i PS
Është një çudi se si djali i Servet Pëllumbit- një nga komunistët e fortë dhe nëndrejor i Shkollës së Partisë “V.I.Lenin”, teksa të tjerët merresh...
25 qershori merr formë të prerë si ditë e zgjedhjeve; do të dekretohet nga Presidenti.
Presidenti i Republikës, Bujar Nishani  ka vendosur që të dekretojë datën e zgjedhjeve parlamentare datën 25 qershor 2017. Nisma e dytë dekretuese...
Hoyt Yee: Shtetet e Bashkuara distancohet zyrtarisht nga politika e Soros në Ballkan
Shtetet e Bashkuara janë distancuar zyrtarisht nga politikat e Sorosit në Ballkan duke u shprehur se ata tentojnë që me vetiniciativë të bëhen pje...
Presioni nga Shtetet e Bashkuara stabilizoi socialistët e Shqipërisë dhe aleatin kryeministër të Soros.
(FOTO: AP Photo/Amel Emric)/ Nga: ADAM SHAW*/ Kryeministri socialist shqiptar Edi Rama, një aleat i George Soros dhe një kritik i Presidenti...
Julian Assange i Wkileaks: ‘Nuk do të fal dhe nuk do të harroj CIA dhe Bashkimin Europian. Fëmijët e mi u rritën pa mua’
(FOTO: Julian Assange flet nga ballkoni i ambasadës Ekuadoriane në Londër)/ Themeluesi i Wikileaks, Julian Assange u shfaq në ballkonin e ambas...
Ilir Meta, president i zgjedhur, flet si kryetar i Partisë: ‘LSI do të jetë surprizë’
Zoti Meta, para gazetarëve sot, u pyet rreth seancës së jashtëzakonshme parlamentare të të hënës. Ai tha se ‘Seanca do të mblidhet në momentin ...
Faqja 175 prej 248« E para...102030...173174175176177...180190200...E fundit »