Sot ish kryeministri Berisha ka dorëzuar 4 prova të krimit të qeverisë në dorë të SHBA dhe OSBE.
(FOTO: Lu,  Berchardt dhe Berisha)/ Afër mesditës së sotme,a ambasadori i Shteteve të Bashkuara, Donal  Lu dhe ambasadori i OSBE, Bernard Berch...
RYAN MBRON POLITIKËN E TRUMP: TERRORIZMI NUK ZHDUKET ME AKTE VETËM “SIPAS LIGJIT”.
(FOTO: Paul Ryan)/ Zëdhënësi i Senatit republikan, Paul D. Ryan  tha të Martën se urdhri ekzekutiv i Trump për një verifikim ekstrem ishte  “pë...
DRITËRO AGOLLI SHTROHET NË SPITAL
Shkrimtari Dritëro Agolli ndodhet i shtruar në Sanatorium. Mjekët thonë se Agolli ka një komplikacion në frymëmarrje. Siç është Dritëroi, një n...
Artikulli 50 i Brexit do të hyjë në fuqi në 9 Mars.
(FOTO: Theresa May, kryeministre e Britanisë)/ Artikulli 50 do të hyjë në fuqi në 9 Mars në samitin e liderëve Europpian- por me kusht që Karta...
Soros ‘në prapaskenën e emigrantëve Ilegal’ dhunon kufijtë tanë- Humgari, Ministri i Jashtëm.
(FOTO: George Soros)/ Kryeministri i Hungarisë, Viktor Orbán ka planifikuar të shpërndajë një “goditje knockout” kundër George Soros, ndërsa mi...
LSI deklarohet “nurse” e partive të gjymtuara.
Nga L. Skiroi/ Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim ka deklaruar sot se do ta “ndërtojë koalicionin me PS” vetëm me 19 qershor, dmth., n...
Foli Manjani. Pas tij a do të flasë ligji dhe Siguria Kombëtare?!
Pas aktit të shkarkimit nga posti i Ministrit të Drejtësisë, sot ka folur Ylli Manjani, jurist dhe njohës i arkitekturës së krimit shtetëror në Sh...
I FUNDIT: Pse Rama dhe Meta ndodhen në zyrën e Presidentit të Rpublikës?
Nga L. Skiroi/ Në këto momente kryeministri Rama dhe kryetari i Kuvendit Meta, ndodhen në zyrën e Presidentit të republikës, Bujar Nishani. ...
Sot nuk ka asgjë tjetër në jetën e vendit; ka vetëm “telenovelë” mes PS-LSI
Nga L. Skiroi/ Duket sikur gjithçka ka ngrirë sot në jetën e vendit e të njerëzve; njerëzit bëjnë çfarë munden për të jetuar, ndërsa qeveria me...
Schäuble i Gjermanisë pranon ‘Gabimet” në politikën e “dyerve të hapura” me emigracionin
(FOTO: Kancelarja Merkel dhe ministri i Financave Schäuble)/ Gjemrmania ka bërë gabime me politikën e dyerve të hapura të dy vitet e  kaluara q...
Faqja 187 prej 224« E para...102030...185186187188189...200210220...E fundit »