Fjalë nga Trieste… Dhe një pyetje për zotin Johannes Hahn*
( Në intervistën e Tv DW, nga gazetarja Adelheid Feilcke, komisionari Hahn tha fjalë pafundësisht mbi ‘samitin e Triestes’, siç u quajt një mbledh...
Astrit Patozi, kandidat për kryetar i PD, nis sot turin ‘për kthimin e zgjedhjeve të ndershme’.
Deputeti dhe ish nën- kryetar i Partisë Demokratike, ka shpallur kandidaturën për kryetar i PD; por nuk e ka vazhduar deri më sot për shkak se ‘nu...
Selami: PD- kjo garë e pabarabartë, e fshehur, në errësirë.
Nga: Eduart Selami/ Gara për kryetar të Partisë Demokratike është në kulmin e saj. Ju falënderoj të gjithëve për mbështetjen që më keni dhënë k...
Presidenti turk Erdogan thotë se BE ‘veç i ka humbur kohë Turqisë’. VIDEO
Turqia do të ishte më "comfort" në qoftë se BE do t'i thioshte një herë e mirë se nuk m,und ta pranojë- tha presidenti Erdogan për BBC. Duke fo...
Baroni më i madh i drogës arrestohet në një ‘bunker’ në Berat
Agjencia Italiane e Lajmeve ANSA ka njoftuar se ‘baroni më i madh i drogës” është arrestuar në Durrës nga Policia shqiptare teksa ky po shkonte të...
Znj. Topalli u dëshmon partnerëve gjerman rrezikun që po i vjen PD-së me Bashën: Vendi pa opozitë!
Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli ka zhvilluar një takim më zyrtarë të lartë të Bundestagut gjerman. Zyrtarëve të lartë gjerman, zonja To...
FOTO: 100 Ditët e Rezistencës anti- Socialiste në Venezuelë.
Të Dielën, opozita Venezueliane shënoi njëqind ditë që nga seria e protestave të përditshme kundër qeverisë socialiste, të nxitura nga përpjekja e...
Arrestohet personi që nuk i ofroi ndihmë të moshuarit që po jepte shpirt në rrugë. VIDEO
Policia e Gjilanit në Kosovë ka njoftuar sot se ka arrestuar njërin nga personat që ‘nuk ka çarë kokën’ për një njeri që po vdiste në rrugë; dhe k...
Teodor Keko për Eduart Selamin në 1995: “Selami, i vetmi kundërshtar dinjitoz i opozitës!”.
  Me datën 2 mars 1995 publicisti Teodor Keko në një artikull të publikuar në “Koha Jonë” fliste për zgjedhjet e 5 marsit në Partinë Demok...
Një grua, administratore e kompanisë “Euroteam”, dhunon gazetarin e emisionit investigativ. VIDEO
  Sonte në mbrëmje në Emisionin “Stop” në Televizionin Klan u transmetuan pamjet e rënda të dhunës që administratorja e kompanisë për dezi...
Faqja 187 prej 288« E para...102030...185186187188189...200210220...E fundit »