Sarah Netanyahu i flet Melania Trump për fije të përbashkëta: ‘Media na urren, por populli na do”.
(FOTO: Sarah Natanyahu dhe Melania Trump në aeroportin e Izraelit- AP/Oded Balilty)/ Gazeta 'The Times' e Izraelit: Pasi burrat e tyre çmuan 'l...
Kuvendi votoi qeverinë e re me 6 ministra dhe një zëvendës- kryeministër teknikë
  Kuvendi ka votuar emërimin e ministrave të rinj teknikë të Qeverisë Rama që janë propozuar nga kryedemokrati Lulzim Basha. Formula e kës...
Uta Ibrahimi, shqiptarja e parë që pushton majat e Himalajeve.FOTO
Uta Ibrahimi është alpinistja e parë shqiptare që është ngjitur në malin më të lartë në tokë “Everest”. Uta Ibrahimi sapo ka përfunduar ekspedi...
Presidenti Nishani dekreton shkarkime dhe emërime ministrash. Gati Kuvendi sot pasdite.
Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka dekretuar ndryshimet në qeveri, sipas marrëveshjes Rama – Basha. Ai ka shkarkuar Niko Peleshin nga de...
Ministri i ri i Brendshëm- Demiraj. Qeveria e ‘mallkoi’ dhe e hodhi, por ai hyri në qeveri.
(FOTO: Dritan Demiraj- ministër i Brendshëm, 'babai' i Forcave Speciale të Ushtrisë)/ Koloneli Dritan Demiraj është ministri i ri i Brendshëm i...
SKANDALI/ 38 vetë paguhen nga Aviacioni Civil me emërime false. Pikëpyetja: A ekzistojnë realisht, apo vetëm paguhen për dikë tjetër?
Prokuroria nis hetimet ndaj drejtuesve të Autoritetit të Aviacionit Civil.  Institucioni ka bërë emërime false për 38 punonjës që në fakt nuk janë...
Donald Trump: Takimi i parë në Arabinë Saudite do t’i sjellë Amerikës ‘Punë, Punë, Punë’.
Presidenti Donald Trump e përshkroi ditën e parë të udhëtimit në Arabinë Saudite si një ‘ditë e frikshme”- duke iu referuar miliardave në investim...
Theresa May i kthen goditjen BE-së: ‘Bruskeli duhet të paguajë Britaninë për Brexit-in’.
( FOTO nga: Toby Melville - Pool / Getty Images)/ Theresa May i është përgjigjur përshkallëzimit të kërkesës së Bashkimit Europian mbi pagesën ...
‘Rilindja’ kthehet te kasta e vjetër. Djali i Servet Pëllumbit, kandidat për deputet i PS
Është një çudi se si djali i Servet Pëllumbit- një nga komunistët e fortë dhe nëndrejor i Shkollës së Partisë “V.I.Lenin”, teksa të tjerët merresh...
25 qershori merr formë të prerë si ditë e zgjedhjeve; do të dekretohet nga Presidenti.
Presidenti i Republikës, Bujar Nishani  ka vendosur që të dekretojë datën e zgjedhjeve parlamentare datën 25 qershor 2017. Nisma e dytë dekretuese...
Faqja 196 prej 269« E para...102030...194195196197198...210220230...E fundit »