Sulmi në Londër: Katër të vdekur dhe 20 të plagosur/ FOTO.
  Kater persona, duke përfshirë edhe një oficer policie, u vranë dhe 20 të tjerë u plagosën në "incidentin terrorist" në Westminster. F...
Të shtëna me armë pranë Parlamentit Britanik. Ka shumë të plagosur. Theresa May është ‘OK’/UPDATED
  Janë raportuar disa të shtëna me armë jashtë Selisë së parlamentit dhe Pallatit të Westminster. Politikanë dhe gazetarë kanë postuar ...
Presidenti Donald Trump do të marrë pjesë në Samitin e NATO-s në Bruksel; marrin fund “qarjet” e mediave.
Shtëpia e Bardhë ka njoftuar të Martën se presidenti Donald Trump, personalisht, do të marrë pjesë në Samitin e NAATO-s në muajin Maj. Kështu mbyl...
Ligjvënësit e Skocisë votojnë sot mbi Referendumin e Pavarësisë së re. Fiton Edinburg apo Londra?
(FOTO: Nicola Sturgeon, Ministre e Parë e Skocisë, partizane e pavarësisë se re)/ Nicola Sturgeon, lidere e Skocisë, po pret që të fitojë votat...
Mesnatën e kaluar kapet një bandë prostitucioni në Tiranë. VIDEO.
Një operacion i Policisë i koduar “Free Time” kishte pikasur pjesën më të madhe të personave që ushtronin prostitucion si dhe vendin ku zhvillohej...
Intensitet nga SHBA: Ambasadori me zotin Berisha; Basha pritet në Washington.
(FOTO: Ambasadori Lu sot në studion e zotit Berisha)/ Ndërsa bëhet me dije se kryetar i Opozitës, Basha, ndodhet në Washington për bisedime mbi...
Shtetet e Bashkuara ndalojnë laptopë dhe tabletë që të udhëtojnë me avion nga tetë vende.
Shtetet e Bashkuara kanë ndaluar pajisje elektronike që të udhëtojnë në kabinën e bagazheve të avionëve nga  tetë vende, kryesisht nga Lindja e Me...
Drejtori i FBI, Comey, konfirmon investigimin ndaj Rusisë dhe se qeveria Ruse nuk ka “ndonjë” lidhje me fushatën e Trump.
(FOTO: Drejtori i FBI, James Comey)/ Drejtori i FBI, James Comey të hënën konfirmoi se është zhvilluar një investigim aktiv i FBI ndaj qeverisë...
Merr fund shpresa dhe cinizmi i BE ndaj Britanisë: Theresa May firmos Brexit-in të Mërkurën e ardhshme.
(FOTO: Theresa May, kryeministre e Mbretërisë së Bashkuar)/ Kryeministre e Britanisë, Theresa May do të njoftojë zyrtarisht Bashkimin Europian ...
Presidenti Nishani dekreton 4 ministrat zëvendësues.
    Presidenti i Republikës Bujar Nishani,  sot paradite, e hënë, dekretoi emërimin e 4 ministrave të rinj të kabinetit qeveritar,...
Faqja 196 prej 248« E para...102030...194195196197198...210220230...E fundit »