Parlamenti i Zvicrës voton për ndalimin e fondeve nga jashtë për xhamitë, dhe faljet në arabisht.
Legjislativi  zviceran ka votuar që të ndalojë fondet që vijnë nga jshtë për xhamitë; duke përfshirë edhe Arabinë Saudite. Gjithashtu parlameti i ...
Shfaqet ‘Baghdadi i ri” në një audio të paraqitur nga grupi i Shtetit Islamik.
Militantët e Shtetit Islamik kanë shpërndarë një audio- record të liderit të tyre Abu Bakr al-Baghdadi, që mendohet se 'është i vrarë" që para tre...
Kina mbyll ndërmarrjet e Koresë së Veriut.
KIna iu ka kërkuar kompanive Koreano- Veriore që operojnë në territorin e saj, që të mbyllin aktivitetet. Kina ka thënë se me këtë po zbaton vendi...
Krijuesi i revistës ‘Payboy’ Hugh Hefner, vdes në moshën 91 vjeç.
(FOTO: Hefner me gruan e tij të tretë, Crystal Harris) Hugh Hefner, Themeluesi amerikan i revistës së të rriturve ndërkombëtare, Playboy, ka vd...
Fishekzaret e Tv Ora News shurdhojnë programet e Tv Klan.
Nga: L. Skiro/ Fillimisht nuk po kuptonim pse ancorwoman, Juli Xhakaxhi, e ABC News, u tremb një herë, pastaj afroi dorën te veshi e tha "na fa...
Edhe Italia- e lodhur me emigrantët. 70 për qind e italianëve kërkojnë “lider të fortë që të mbrojë popullin”.
Shtatë nga 10 italian besojnë se ka tepër emigrantë në vendin e tyre. Rreth 67 për qind mendojnë  se 'një lider i fortë duhet për të mbrojtur popu...
Fiton “Po” me 92 %. Kurdët e Irakut mbështesin vendosmërisht pavarësinë në referendum.
Njerëzit që jetojnë në Irakun Verior, në mënyrë dërmuese votuan në favor të pavarësisë për rajonin e Kurdistanit në referendumin shumë të diskutue...
Pse “e pabesueshme!”?, siç po e quajnë në media. Familja shqiptare gjen 115 mijë euro dhe i dorëzon në polici
Ajo që ndodhi, dhe për të cilën Policia ka bërë një raportim të tërë për median, është vërtet e bukur, sidomos në kushtet e tanishme kur thonë se ...
NIS NDËRTIMI I MURIT PROTOTIP MES SHTETEVE TË BASHKUARA DHE MEKSIKËS
Ndërtimi i Murit të premtuar nga Presidenti Donald Trump ka nisur si kufi prototip ditën e Martë. Gjashtë kompani që fituan garën në procesin p...
Protokolli!, këtu është pika më e rëndësishme e vizitës së Haradinaj
Sot kryeministri i sapo- zgjedhur në Kosovë, Ramush Haradinaj, ka nisur një vizitë zyrtare në Tiranë. Zoti haradinaj është pritur nga homologu i t...
Faqja 199 prej 331« E para...102030...197198199200201...210220230...E fundit »