Shtëpia e Bardhë: Një person kapet duke prishur gardhin rrethues, teksa presidenti Trump ndodhej në Shtëpi
(FOTO: I dyshuari ka kapërcyer gardhin rreth mesnat- tha Shërbimi Sekret)/ Një burrë u arrestua të shtunën pasi u kap duke prishur një copë të ...
Pas Tahirit pritet largimi i 7 ministrave të Rilindjes. Dërgohen në bazë.
Ndryshimet në qeveri nuk do të mbarojnë me dorëheqjen e Saimir Tahirit si ministër i Brendshëm. Me sa duket kjo ëhstë arsyeja që qeveria po von...
SAIMIR TAHIRI NUK ËSHTË MË MINISTËR, POR KA HESHTJE ZYRTARE. DREKË LAMTUMIRE ME SHEFAT E POLICISË
Nga: Veritas.com.al/ Saimir Tahiri është shkarkuar nga detyra si Ministër i Punëve të Brendshme. Deri poak më parë ishte thënë se ministri Tahi...
Duke lëshuar Tahirin, zoti Rama arrin një qëllim e gjysmë
  Që në mëngjes mediat pranë qeverisë kanë njoftuar se sot “ministri Tahiri pritet që të shpallë dorëheqjen”. Këtë do ta bënte përmes një ...
Ku janë 1300 kontenierët ? Këtu po, por ku? Fqinjët tregojnë me gisht dhe alarmohen. Ca media në Shqipëri i hedhin “ujë” helmit.
Para pak ditësh disa media në Tiranë morën në mbrojtje “1300 kontenierët e helmit” dhe thanë se nuk ekzistojnë. Telefonuan edhe një “media” në Ita...
Juria, në vend që të aplikohej në Drejtësi, po aplikohet në Politikë
Nga Laert Skiro/ Sot Partia Demokratike dhe aleatët  opozitarë që udhëheqin protestën popullore “Për Zgjedhje të Lira dhe të Ndershme” me qever...
Vettingu vetë po hyn nëpër gjirize antikushtetuese dhe kolapsi.
Nga Veritas.com.al/ Sipas ekspertëve të ligjit, Kuvendi i Shqipërisë dhunoi kushtetutës e Republikës ditën që e shtyu Vetttingun edhe shtatë di...
WikiLeaks me zbulimin më të madh deri më sot: CIA ishte pas hakerave global
  WikiLeaks ka bërë të ditur se ka publikuar “zbulimin më të madh të bërë ndonjëherë” me më shumë se tetë mijë dokumente , të cilat CIA i ...
Donald Trump firmosi urdhrin e ri për emigracionin.
(FOTO: Donald Trump kthehet në Shtëpinë e Bardhë të Dielën në mbrëmje, pas pushimit të fundjavës)/ Donald Trump sapo ka firmosur urdhrin e ri e...
Ku janë groposur 1300 kontenierët me mbetje toksike? Në Durrës? Në Vlorë? Në Fier? Në Shkodër? Apo në Dibër?
  Që mbetjet e rrezikshme që hynë në Shqipëri me 1300 kontenierë ndodhen të groposura në tokën e  Shqipërisë, tanimë kjo nuk vihet më në d...
Faqja 199 prej 248« E para...102030...197198199200201...210220230...E fundit »