Emmanuel Macron Inaugurohet si president i Francës, nesër ‘lutet’, në Berlin. FOTO
Presidenti i ri i Francës, Emmanuel Macron, zyrtarisht është President i Francës që sot. Ceremonia e inaugurimit u zhvillua në pallatin presidenci...
Nëse nuk bindet Republika e vjetër, atëherë Republika e Re do ‘të marrë në dorë në të gjitha format dhe mënyrat’.
Nga: Lulzim Basha/ “Në këtë qëndresë që lindi nga 18 shkurtit, këtu lindi dhe ideja e Republikës së re, ku njëherë e përgjithmonë vendimmarrja ...
Koreja e Veriut provokon me një tjetër raketë; një ditë pas zgjedhjes së presidentit të ri në Jug
  Koreja e Veriut ka kryer një test tjetër provë të raketës balistike, vetëm një ditë pasi presidenti i ri u vendos në zyrë në Jugu. Zy...
PROTESTA E OPOZITËS PËRFUNDON, POR MERR VENDIM SE ‘NUK KA TËRHEQJE’ DERI NË FITOREN E REPUBLIKËS
Kreu i PD-së Lulzim Basha duke folur në sheshin e lirisë është shprehur se nuk ka asnjë tërheqje, por do të qëndrojnë të gjithë në shesh deri në f...
Nis protesta e opozitës në Bulevard; pjesëmarrës pa fund.
Ka nisur protesta madhështore e opozitës në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Në shesh janë dhjetëra mijëra shqiptarë që kanë ardhur nga 4 anët e v...
Basha, me dy vajzat përdore, del nga selia e PD-së dhe niset për në Bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’
  Kryetari i PD-së i shoqëruar nga familja e tij, nga bashkëshortja Aurela dhe dy vajzat, Dafina dhe Viktoria, sapo ka dalë nga selia e PD...
PROTESTA E OPOZITËS SOT NË ORA 12.00. BLLOKOHET TIRANA. KA RAPORTIME SE EDHE NË QYTETE TË TJERË KA BLLOKIME PËR TIRANË
(FOTO: Nisja nga Shkodra sot në mëngjes)/ Siç është njoftuar prej shumë ditësh, sot Opozita zhvillon një protestë nga mbarë vendi, me qendër në...
Gazetaren Albana Xharra e rrahin barbarisht pak pas mesnatës
Policia e Kosovës ka konfirmuar për Koha.net se ngjarja ka ndodhur rreth orës 01:00. Pas goditjeve fizike që ka pësuar gazetarja e njohur dhe 'pro...
‘Po shkon të bëjë Mrekullitë!’ Charlie Hebdo njollos presidentin riosh të Francës me gruan 64 vjeçare shtatzënë.
(FOTO: Kopertina e revistës Charlie Hebdo, Francë)/ Revista satirike Franceze Charlie Hebdo po sulmohet nga majtistët që e kanë akuzuar për 'pu...
Nesër, 2000 policë në ‘gjueti’ të Protesës së Opozitës
Protesta e opozitës paraditen e së shtunës në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” do të angazhojë një numër të lartë punonjësish policie, të cilët pri...
Faqja 200 prej 269« E para...102030...198199200201202...210220230...E fundit »