E di kur shqiptarët janë më të përçarë mes veti? Kur flasin për bashkimin mes tyre
Nga Kim Mehmeti/ Nëse donë ta dish se kur shqiptarët janë më të përçarë mes veti, atëherë dëgjo kujdesshëm se kur ata më së shumti flasin për b...
Rama thotë në Serbi se në Shqipëri “nuk e kemi pasur shtetin”
Nga Veritas.com.al/ Ajo çfarë  provoi të gaatuajë gjithë periudha e sulmit “akademik” jugosllav mbi “paaftësinë e shqiptarëve për shtetformim”,...
Vdes Dario Fo
  Për publikun shqiptar nuk është e nevojshme që pas emrit të Dario Fo të shënohen edhe atributet e tij: Nobelist, dramaturg,regjisor, akt...
Aksident tragjik në Sukth, vdesin katër të rinj
Një aksident tragjik i ndodhur sot në mëngjes, ka marrë jetën e katër të rinjve,  një djalë dhe tri vajza. Ngjarja ndodhi në Sukth, një segment rr...
Del në skenë skema e trafikut të drogës dhe fillesat e vrasjes mes grupeve rivale
  Nga: Veritas.com.al/ Askush nuk kishte dyshime se Policia e shtetit dhe qeveritarët e vendit kishin ndërtuar një skemë për ruajtjen s...
Barack Obama, edhe një muaj; cili është bilanci?
  Nga Amelie Revert/ Në 8 nëntor, amerikanët do të zgjedhin pasardhësin e Barack Obamës në Shtëpinë e Bardhë. Pas tetë vitesh në pushte...
VIDEO/Del në dritë “Publikus”, vrasja shtetërore e 17 vjeçarit Ardit, e censuruar nga pronarët e TV dhe Bashkia
  Ekipi që realizoi emisionin “Públicus” në Vizion Plus vendosi të publikojë në youtube emisionin e censuruar të dielën e shkuar. Ishte...
Harroje Donaldin! Chris Matthews bëri komente “hot” rreth Melania Trump
  Gjithë media ka qenë e angazhuar mbi mikrofonin “hot” ku regjistrohet Donald Trump duke folur rreth grave, shkruan WDN.com. Por jo ka...
BIRN tregon si u censurua media mbi një krim shtetëror; vrasjen e 17 vjeçarit Ardit Gjoklaj
    Nga Lindita Çela/ BIRN Emisioni investigativ Publicus në "Vizion Plus" tërhoqi vëmendjen javën e kaluar me episodin e tij të dy...
Varreza- në oborrin e Ahmetit, apo Ahmeti e ndërtoi shtëpinë mbi varreza?
Kjo që ka ndodhur në Kërçovë të Maqedonisë- populluar kryesisht nga shqiptarë etnikë, mund të shtrojë shumë pyetje; ose edhe mund të implikojë një...
Faqja 200 prej 213« E para...102030...198199200201202...210...E fundit »