Mbretëresha shprehu dyshim. Por Johnson konfirmon: “Trump do të vizitojë Mbretërinë e Bashkuar!”
Në fjalimin e saj, sot Mbretëresha e Mbretërisë së Bashkuar shprehu dyshim mbi realizimine një 'vizite zyrtare' të presidentit Trump në Mbretërinë...
Nata e Kadrit: ISIS hedh në erë xhaminë e famshme al-Nuri në Mosul
I ashtuquajturi Shtet Islamik (IS) k hedhur në erë Xhaminë e Madhe të al-Nuri në Mosul, thonë forcat e Irakut. Megjithëse ISIS tha se një avion...
Qeveria e presidentit Macron humb tre ministra; dorëheqje ‘pa arsye’.
(FOTO: Francois Bayrou (djathtas) ka dhënë dorëheqjen nga kabineti i presidentit  Emmanuel Macron)/ Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka hu...
GfK, Instituti gjerman i kërkimeve për publikun: Ja kush i fiton zgjedhjet e 25 qershorit!
GfK, një kompani hulumtimesh dhe polle-sh, ka vrojtuar sjelljen e votuesve shqiptare në lidhje me zgjedhjet e përgjithshme 2017. GfK realizoi t...
Krimi në Vlorë: Kur po i bënin atentat 40 vjeçarit, Elton Ismailit po i vinin tritol në makinë; në të njëjtën rrugicë.
Mbrëmë vonë, teksa kronikat e mediave raportonin për vrasjen e një 40 vjeçari pranë spitalit të Vlorës, shpërtheu një ‘bombë’. Në atë moment askus...
Atentat në Vlorë, 40 vjeçari vritet në derë të shtëpisë .
(FOTO: Arkiv)/ Një vrasje ka ndodhur sonte në mbrëmje në qytetin e Vlorës. Një person është vrarë në derën e banesës së tij. Krimi ka ndodhur n...
Bruksel: Një burrë me brez eksplozivi qëllohet me armë në stacionin e trenit. VIDEO
Një burrë ka shkaktuar një shpërthim jo të fuqishëm në Staciuonin Qëndror të trenit në Bruksel- sipas zëdhënësit të Policisë Federale- transmeton ...
Zjarri në Portugali: Një avion zjarrfikës kanadez bie teksa po luftonte me flakët. VIDEO
(FOTO: Flakët e zjarrit kanë marrë jetën e 64 personave që të Shtunën)/ Një avion zjarrfikësi mbushur me ujë për shuarjen e flakëve në zjarrin ...
5851 forca policie në ruajtje të zgjedhjeve të 25 qershorit
(FOTO: Altin Qato)/ 4 ditë para ditës së votimeve, Altin Qato, Drejtor i Departamentit të Rendit dhe Sigurisë Publike ka njoftuar sot “Masat e ...
Mes aleatëve të opozitës shfaqet racizëm.
Nga L. Skiro/ Kryetari i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar (LZHK), Dashamir Shehi ka deklaruar se në administratën e re shtetërore që mund të drej...
Faqja 223 prej 310« E para...102030...221222223224225...230240250...E fundit »