Koreja e Veriut, gati për sulm mbi Guam të Amerikës ‘nga mesi i Gushtit’.
( FOTO: Baza Ushtarake Amerikane zë rreth një të katërtën e ishullit Guam)/ Koreja e Veriut thotë se ka plan që të të sulmojë së shpejti ishull...
Shtetet e Bashkuara- Koresë së Veriut: “Ulni armët ose i vjen fundi regjimit tuaj”
(Pavarësisht kërcënimeve të raportuara kundër ishullit Guam, Americkanët mund të "flenë qetësisht", tha  Rex Tillerson)/ Sekretari i Mbrojtjtje...
Rex Tillerson ka telefonuar sot kryeministrin Rama. Çfarë u tha e çfarë do të thotë?
Zyra e Kryeministrit ka shpërndarë një informacion mbi “bisedën telefonike” mes zotit Rex Tillerson- sekretar i Shtetit i Shteteve të Bashkuara dh...
VIGJILENCË: Holanda kishte dijeni mbi vezët e helmuara që vitin e kaluar, pohon Belgjika.
Belgjika ka akuzuar Holandën rreth rrezikut të mundshëm të vezëve të helmuara, që vitin e kaluar. Zyrtarët belg kanë pranuar se e morën vesh, n...
PARA 1 ORE: Koreja e Veriut thotë se ka në plan të sulmojë territorin e SHBA-në, në Guam.
  (FOTO: Ky është ishulli Guam ku planifikon sulmet Koreja e Veriut. Kjo është shtëpia e Forcave Ajtore Amerikane,  Andersen)/ Koreja e...
Terorizmi iranian po depërton në Shqipëri/ DASH
“Iran News Update”, duke iu referuar raportit të DASH, shkruan se Irani po e shton gjithnjë e më shumë praninë e tij dhe burimet në Europë, veçanë...
Tregimi horror i një turisti në Palasë
(FOTO: Palasa dhe Dhermiu siç ishin dikur. Këtu ndodhi horrori)/ Një pushues i cili kishte zgjedhur Jugun e Shqipërisë të kalonte pushimet verore...
Na ishte “Rana e Hedhun’, që sot mund të quhet “Rana e Zjarrit”
Një zjarr i përmasave shumë të mëdha ka rënë në pishat dhe pemët e tjera rreth plazhit me emrin “Rana e Hedhun’ në Shëngjin- Lezhë. Ky është nj...
Vezë të prishura, pork vrasës, burger kali: Dështimi i Lëvizjes së Lirë të Ushqimit në Europë
Ndërsa media Britanike është bazuar në të ardhmen e mundshme të importit të ushqimit nga Shtetet e Bashkuara pas Brexit, një skandal i vërtetë i u...
Një NGO tuniziane e financuar nga Soros komandon peshkatarët që të bllokojnë anijen “Mbro Europën”
Disa peshkatarë në qytetin port Tunizian të Zarzis kanë bllokuar anijen ‘Mbro Europën’ një “C-Star”, që të furnizohet me karburant. Ata kanë hedhu...
Faqja 236 prej 349« E para...102030...234235236237238...250260270...E fundit »