SHKURT: Kapen 4 nga 6 grabitësit e Rinasit. VIDEO
Sipas njoftimeve të para që dalin nga mbledhja urgjente me shefat e Policisë në Ministrinë e Rendit, deri tani janë kapur 4 nga 6 anëtarët e grupi...
Takimi Meta- Lu; për herë të parë dy fjalë pas takimit. Të paktën publiku gënjehet në mënyrë të hapët. VIDEO
Nga L. Skiro/ Sot në mesditë, ambasadori i Shteteve të Bashkuara, Donald Lu, është parë nga gazetarët duke hyrë në zyrën e kryetarit të Kuvendi...
Njëri nga “bashkëpunëtorët” e grabitjes në Rinas, bie në duar të Policisë
Disa burime policore thonë se personi që tashmë dyshohet si pjesëmarrës në grabitjen e valutës së Bankës BKT në rrugine  Rinasit pak ditë më parë,...
Obama po bëhet gati për luftë kundër Donald Trump; ka një ushtri prej 30 mijë agjitatorë dhe 250 oficerë në gjithë vendin.
  (FOTO: Ish presidenti Obama dhe presidenti Donal Trump)/ Që në orët  e para të presidencës së Donald Trump Trump, lajmet nga media th...
Një vrasës shqiptar i përzënë në vitin 2009, kthehet përsëri në Mbretërinë e Bashkuar.
Një vrasës shqiptar i depërtuar nga Mbretëria e Bashkuar në vitin 2009, pas një beteje të gjatë ligjore, është kthyer në Mbretërinë e Bashkuar në ...
Dhjetëra mijëra protestues rumun kthehen në rrugë.
(FOTO: Protestues në rrugët e qyteteve të Rumanisë)/ Dhjetëra mijëra rumunë po përballojnë të ftohtët dhe u kthyen në rrugë për të protestuar. ...
Këngëtarja “Pop Star”, Joy Villa sfidon me kostumin e stilit Trump: “Make America Great Again”. FOTO
Këngëtarja e Pop-it Joy Villa arriti të shtunën për Çmimet Grammy 2017 e veshur me një kostum  thjesht të bardhë; derisa erdhi momenti për në tape...
Organizata “Hakmarrja për Drejtësi” shpallet e pafajshme. Situata në vend mund të përkeqësohet.
(FOTO- Arkiv: Një nga anëtarët e Organizatës kapet në Pogradec)/ Vendimi i “pafajësisë” është dhënë sot nga Gjykata e Apelit e Krimeve të renda...
9 shtete ndaluan emigracionin, sipas ligjit “Trump”
  Tanimë edhe media është kthyer  thitë se kombi amerikan në më pak se një muaj është kthyer në drejtim të presidenti Trump, spas Conserva...
Nëna shqiptare qëllon me thikë djalin 7 vjeç pas kërkesës së burrit për divorc në Torino.
  (FOTO: Pamje nga vendi i ngjarjes tragjike në Torino dhe nëna që humbi jetën)/ Një nënë në depresion, me origjinë shqiptare, i ka dhë...
Faqja 246 prej 288« E para...102030...244245246247248...260270280...E fundit »