​Masakër në Manchester, 22 të vdekur dhe më shumë se 59 të plagosur. FOTO
(FOTO:  Mjekë dhe infermierë ndihmojnë kë munden në rrugë, sidomos ata me plagë më të rënda)/ Njëzetedy njerëz janë vrarë dhe më shumë se 59 të...
Trump në Izrael për Udhëtimin Historik Presidencial në Tokën e Shenjtë. Nesër në Vatikan.
Presidenti Donald Trump ditën e Hënë zbriti në Izrael për një vizitë 24 orë në shtetin Jewish, që është vizita e dytë e Presidentit jashtë vendit ...
Sarah Netanyahu i flet Melania Trump për fije të përbashkëta: ‘Media na urren, por populli na do”.
(FOTO: Sarah Natanyahu dhe Melania Trump në aeroportin e Izraelit- AP/Oded Balilty)/ Gazeta 'The Times' e Izraelit: Pasi burrat e tyre çmuan 'l...
Kuvendi votoi qeverinë e re me 6 ministra dhe një zëvendës- kryeministër teknikë
  Kuvendi ka votuar emërimin e ministrave të rinj teknikë të Qeverisë Rama që janë propozuar nga kryedemokrati Lulzim Basha. Formula e kës...
Uta Ibrahimi, shqiptarja e parë që pushton majat e Himalajeve.FOTO
Uta Ibrahimi është alpinistja e parë shqiptare që është ngjitur në malin më të lartë në tokë “Everest”. Uta Ibrahimi sapo ka përfunduar ekspedi...
Presidenti Nishani dekreton shkarkime dhe emërime ministrash. Gati Kuvendi sot pasdite.
Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka dekretuar ndryshimet në qeveri, sipas marrëveshjes Rama – Basha. Ai ka shkarkuar Niko Peleshin nga de...
Ministri i ri i Brendshëm- Demiraj. Qeveria e ‘mallkoi’ dhe e hodhi, por ai hyri në qeveri.
(FOTO: Dritan Demiraj- ministër i Brendshëm, 'babai' i Forcave Speciale të Ushtrisë)/ Koloneli Dritan Demiraj është ministri i ri i Brendshëm i...
SKANDALI/ 38 vetë paguhen nga Aviacioni Civil me emërime false. Pikëpyetja: A ekzistojnë realisht, apo vetëm paguhen për dikë tjetër?
Prokuroria nis hetimet ndaj drejtuesve të Autoritetit të Aviacionit Civil.  Institucioni ka bërë emërime false për 38 punonjës që në fakt nuk janë...
Donald Trump: Takimi i parë në Arabinë Saudite do t’i sjellë Amerikës ‘Punë, Punë, Punë’.
Presidenti Donald Trump e përshkroi ditën e parë të udhëtimit në Arabinë Saudite si një ‘ditë e frikshme”- duke iu referuar miliardave në investim...
Theresa May i kthen goditjen BE-së: ‘Bruskeli duhet të paguajë Britaninë për Brexit-in’.
( FOTO nga: Toby Melville - Pool / Getty Images)/ Theresa May i është përgjigjur përshkallëzimit të kërkesës së Bashkimit Europian mbi pagesën ...
Faqja 246 prej 320« E para...102030...244245246247248...260270280...E fundit »