Mijëra protestues në bulevardin e Tiranës. Kërkohet largimi i Qeverisë. Kryeministri ka lënë Shqipërinë.
Ka nisur protesta e opozitës në bulevardin e madh të kryeqytetit. Mësohet se kryeministri Rama ka qëndruar në Kosovë, i ruajtur në Malet e Shar...
Shtetet e Bashkuara sot me vëmendje në Tiranë. Kush është Dana Rohrabacher?!
(FOTO: Dana Rohrabacher, kongresmen)/  Me gjithë thëniet konspiracioniste të përhapura me qëllim të keq pas fitores së Trump, sikur Amerika nuk...
Obama mban gjallë ‘Qeverinë në Hije” për të minuar Presidentin Trump.
(FOTO: Obama dhe presidenti Donald Trump)/ Disa agjentë të inteligjencies nga brenda ekipit të Obamës kanë dalë hapur dhe kanë shpjeguar para p...
Ju tregoj protestën nesër. Mos besoni qeverinë.
Lulzim Basha/ Protesta e nesërme është bashkimi me i madh i qytetarëve kundër padrejtësisë, kundër keqqeverisjes, kundër varfërisë. Nesër do...
Selia e qeverisë mbulohet nga skelat për gjithë natën; frikë apo provokim ndaj protestës popullore?!
(FOTO: Si ishte dje selia e Kryeministrisë. Shihni më poshtë si u zgjua sot)/ Sot në mëngjes porta kryesore e selisë së Qeverisë u zbardh e mbu...
Nëse turma do të thotë “Po!”, atëherë në Tiranë më 18 shkurt do të përsëritet “Rumania”
(FOTO- Arkiv)/ Burime nga kampi i opozitës tregojnë se nëse në shesh ditën e shtunë do jenë mbi 50 mijë veta atëherë nuk do të shkulen nga shes...
Kuvendi reflekton tension dhe panik dy ditë para protestës mbarëkombëtare
Dy ditë para protestë së paralajmëruar të demokratëve, situata në Kuvend është bërë “shpërthyese”. Përgjatë 2 orëve të seancës nuk kanë munguar ak...
OMN, “kali” që hyn fshehur në Trojën e Drejtësisë.
Kur dukej se përplasja mes partive politike u mbyll për reformën në drejtësi më 21 korrik të vitit të kaluar, mosmarrëveshjet kanë dalë sërish në ...
Presidneti Trump, postin vakant të Flynn ia ofron zëvendës- Admiralit Robert Harward
  (FOTO: Zëvendës Admirali Harward)/ Administrata e presidentit Trump, postin e këshilltarit për sigurinë Kombëtare në Shtëpinë e Bardh...
Danezët nuk duhet të bëhen minoritet në Danimarkë: Parlamenti
  Parlamenti një- dhomash i  Danimarkës “The Folketing” ka kaluar një rezolutë duke ngulur këmbë që danezët nuk duhet të bëhen minoritet n...
Faqja 276 prej 320« E para...102030...274275276277278...290300310...E fundit »