Edi Rama vetë-ironik: “Unë jam Edvin Droga…”.
Kryeministri Rama në takim me votuesit, ka zgjedhur të përdorë  vetëironinë, që është një nga mjetet më të njohura për shkarkimin e fajit të njohu...
‘Me trishtim’ a pa trishtim, Giani De Biazi largohet! Shqipëria që sot pa trajner të kombëtares.
Nga sot, Xhani De Biazi nuk është më trajner i kombëtares shqiptare të futbollit. Në një konferencë për shtyp, bashkë me Presidentin e FSHF-së, Ar...
Kryemadhi: ‘Sondazhet e Sorosit morën më qafë Hilarry Clinton jo më Edi Ramën’.
Deputetja dhe kandidatja për deputete e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka qenë e ashpër sot gjatë një interviste në drejtim të...
11 Shtatori në Londër. Ky është zjarri i ferrit mbi tokë- thonë Londinezët të tmerruar. FOTO
  Rreth 30 persona janë nxjerrë të djegur nga ndërtesa e cila u përfshi nga flakët gjatë natës në Londër. "Mund të konfirmojmë se kemi ...
Zjarr në Londër: Flakët asfiksojnë bllokun e kullave, frika për kolaps.
Tridhjetë persona janë dërguar në spital dhe frika është se shumë të tjerë nuk dihet ku janë pas një zjarri të tmerrshëm që ra gjatë natës në bllo...
Kryeministri Rama- kundër tregut të përbashkët në Ballkan
  Kryeministri Edi Rama ka thënë se BE do të fillojë bisedimet për anëtarësim me Tiranën deri në fund të këtij viti. Ai në një intervis...
META DEKLARON SI PRESIDENT: NUK DEKRETOJ ASNJË PARTI E ASNJË MINISTËR QË PREK ZGJEDHJET
Presidenti i zgjedhur, Ilir Meta, në konferencën për mediat që sapo ka mbaruar, ka deklaruar se ‘si presidnet i Republikës nuk do të dekretojë ask...
Të shtëna në Munih, Gjermani. Katër të plagosur në stacionin e trenit
(FOTO: Nga vendi i ngjarjes në Unterföhring S-Bahn)/ Një grua police është qëlluar në kokë kur një burrë i rrëmbeu armën në një stacion treni p...
Meta dhe Vasili- me Idrizin… A po përvijohet linjë e dytë?
(FOTO: Arkiv)/ Kryetari i Kuvendit Ilir Meta dhe kryetari i sapo zgjedhur i LSI, Petrit Vasili, janë takuar sot në mëngjes me kryetarin e PDIU,...
Rruga e Kombit do të kalohet me pagesë, shpallet fituesi i administrimit.
Ministria e Transportit ka shpallur fituesin e garës për shërbimin e konsulencës lidhur me projektin e koncesionit të autostradës Milot-Morinë, ko...
Faqja 276 prej 358« E para...102030...274275276277278...290300310...E fundit »