Kapet në Greqi vrasësi i komisar Artan Cukut, një vit e gjysmë pas krimit
Një vit e gjysmë pas vrasjes së komisar Artan Cuku, kapet në Greqi porositësi i krimit të rëndë që tronditi sigurinë në vend. Policia e Shtetit...
Protestuesit e ‘jelekëve të verdhë’ përpiqen të mësyjnë rezidencën e pushimit të Macron
( Foto nga: BORIS HORVAT/AFP/Getty Images)/ Anëtarë të ndryshëm të lëvizjes ‘Gilets Jaunes’ (Jelek Verdhë) u përpoqën të mësynin strehën presid...
“Profecia” e Financial Times: “Salvini do të mundë Macron”
-Financial Times e nxjerr fitues udhëheqësin e Legës në betejën në ringun e zgjedhjeve Evropiane te vitit 2019 kundër Macron- Nga: Luca Romano ...
Bashkia e Tiranës, padi të dytë ndaj Lulzim Bashës: “I ka dhënë leje vetes për një kat shtesë’ në pallatin ku banon.
Bashkia e Tiranës ka dërguar në Prokurori një padi të dytë për kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha. Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion ...
2018 ishte viti i “masakrës së të pafajshmëve”. Denoncimi i UNICEF
-Shifrat e UNICEF  tregojnë se çfarë kuptimi kanë këtë vit për fëmijët që jetojnë në zonat e krizës konfliktet dhe luftërat- Nga: Bianca Elisi ...
LAJM I FUNDIT: Shoferi gjendet i pajetë brenda kamionit të tij afër Kamzës
Sipas raportimeve të para, shoferi që u gjet sot i pa jetë brenda makinës së tij, është një 50-vjeçar me inicialet V.L.. Ngjarja është shënuar në ...
Amos Oz, shkrimtari i famshëm, ‘tradhtari’ dhe dashuria e Izraelit, vdiq 79 vjeç
Amos Oz, autori më i famshëm i Izraelit dhe avokat i paqes mes Izraelit dhe Palestinës, vdiq sot nga kanceri në moshën 79 vjeç. Vepra e tij më ...
Cilët ishin ministrat e neveritshëm që u larguan?
Koment nga: VERITAS/ Kryeministri Rama, duke bërë rindërtimin e qeverisë së tij që mund të quhet edhe ‘e treta’, zbuloi edhe një ‘gropë’ të zez...
Kryeministri Rama ndryshon thellë kabinetin qeveritar; dominojnë gratë
Kjo që ndodhi sot mund të quhet ‘furtunë ndryshimesh në qeverinë ‘Rama’. Mes të rinjve që bëhen ministra, në listën emërore të prezantuar sot nga ...
Trump deklaron fundin e rolit të Shteteve të Bashkuara si ‘polic global’ gjatë vizitës surprizë në Irak.
( Foto nga: AFP / SAUL LOEB)/ Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, i veshur me kostumin e Komandantit të shtabit të Ushtrisë, vizi...
Faqja 28 prej 331« E para...1020...2627282930...405060...E fundit »