Nis stuhia mbi FMN; Christine Lagarde- para Drejtësisë
(FOTO: Christine Lagarde) Nga: Vritas.com.al/ Pas humbjes në Amerikë të “trustit” Hillary Clinton, George Soros dhe John Podesta,  and Co., ...
Stephanie: Zgjedhja e Donald Trump ma vodhi dëshirën që të kërkoj për partner!- sipas Wash Post.
(FOTO: Stephanie Land në momentin kur mori vesh se Trump fitoi)/   Stephanie Land i ka shkruar një letër gazetës “Washington Post”, ku ...
Rrotullo- rrotullo!, Vettingu prapë në Kushtetuese.
(FOTO: Salla plenare e Komisionit Europian per Demokraci me ligj- Komisioni i Venecias) / Nga: Veritas.com.al/ Pasi u ndalua nga Gjykata Kus...
John McCain i jep grusht pas shpine Donald Trump. Shiko në ç’mënyrë “për të vjellë” e bëri…
  (FOTO: John McCain) John McCain sapo e tregoi ngjyrën e  vërtetë edhe një herë tjetër!- shkruan “Amerikan Writers”. Ai shkoi te progr...
Po vjen dimri, deri tani nuk ishte gjë; vorbulla polare do të “fundosë” temperaturën!
  Temperaturat globale do të bien në shifra rekord. Por në qoftë se ka një gjë të këndshme në këtë situatë të të ftohtit të tmerrshëm, ësh...
Sot- Dita e Maleve; është e Dielë, është diell, dhe… lartësi.
Frrok Çupi/ Sot, 11 Dhjetori është shenjuar botërisht si Dita e Maleve. Malet janë bukuria e rrallë e natyrës. Pa malet çfarë do të ishte bo...
Lajm i plotësuar/ 13 të vdekur nga shpërthimi në Stamboll
(FOTO: Ja edhe vendi i ngjarjes tragjike pas pak çastesh nga shpërthimi)/ Së paku 13 persona kanë vdekur në sulmin me makinë bombë që ndodhi so...
Clint Eastwood na zbulon luftën e tij drejt suksesit, e cila të copëton zemrën
(FOTO: Clint Eastwood)/  Në 60 vjetët e fundit, Eastwood i ka bërë njerëzit romantikë, ka frymëzuar dhe ka tërhequr një  numër të pamasë zemras...
Në Tiranë takohen dy kryeministra, të dy cinikë ndaj BE
  (FOTO: Beata Szydlo, kryeministre e Polonisë) Sot, në Tiranë, zonja Beata Szydlo i bëri një vizitë homologut të saj shqiptar, Edi Ram...
Emrin e Leninit e mban një rrugë me shqiptarë; siç duket ky është mallkimi këtu/VIDEO
(FOTO: Pamje nga rruga me emrin "Lenin" në Tetovë)/ Nga: Veritas.com.al/ Në Tetovë të Maqedonisë, me shumicë banoresh shqiptarë, një nga rru...
Faqja 286 prej 309« E para...102030...284285286287288...300...E fundit »