Shtetet e Bashkuara ndalojnë laptopë dhe tabletë që të udhëtojnë me avion nga tetë vende.
Shtetet e Bashkuara kanë ndaluar pajisje elektronike që të udhëtojnë në kabinën e bagazheve të avionëve nga  tetë vende, kryesisht nga Lindja e Me...
Drejtori i FBI, Comey, konfirmon investigimin ndaj Rusisë dhe se qeveria Ruse nuk ka “ndonjë” lidhje me fushatën e Trump.
(FOTO: Drejtori i FBI, James Comey)/ Drejtori i FBI, James Comey të hënën konfirmoi se është zhvilluar një investigim aktiv i FBI ndaj qeverisë...
Merr fund shpresa dhe cinizmi i BE ndaj Britanisë: Theresa May firmos Brexit-in të Mërkurën e ardhshme.
(FOTO: Theresa May, kryeministre e Mbretërisë së Bashkuar)/ Kryeministre e Britanisë, Theresa May do të njoftojë zyrtarisht Bashkimin Europian ...
Presidenti Nishani dekreton 4 ministrat zëvendësues.
    Presidenti i Republikës Bujar Nishani,  sot paradite, e hënë, dekretoi emërimin e 4 ministrave të rinj të kabinetit qeveritar,...
Shpërthen cinizmi i Junker, President i BE: Dua që Brexit të dëmtojë Britaninë, që ta shikojnë të tjerët “sa keq”! Tani Britania “vend i botës së tretë”.
  (FOTO: Jean- Claude Junker)/ Presidenti i BE, Jean-Claude Junker, tha se Britania do të trajtohet si “vend i tretë”  Brexit dhe se di...
Kush i vret këmbësorët në kufi?
Nga: Veritas.com.al/ Pyetja bëhet aktuale pas ngjarjes që ka ndodhur mbrëmë në kufirin mes Shqipërisë dhe Greqisë, në terrenin shqiptar në Devo...
Gazeta Turke e paraqet kancelaren Merkel si ‘Frau Hitler’ në faqen e parë.
Një gazeta pro-qeveritare Turke të premten e ka paraqitur kancelarin Angela Merkel, në faqen e parë të saj, të veshur me uniformë të Nazizmit sipa...
Lulzim Basha jep shenja se Çadra ka lidhje të afërta me fenomenin Trump
  Shënim i Veritas.com.al/ Për asnjë arsye nuk do ta linte Çadrën asn edhe një çast kryetari i Opozitës, Lulzim Basha. Ai është tërësis...
Donald Trump: ‘Ndoshta’ të dy ne, Angela Merkel dhe unë jemi përgjuar nga administrata Obama. VIDEO
(FOTO: Angela Merkel dhe Donald Trump para gazetarëve, në Shtëpinë e Bardhë)/ Presidenti Donald Trump reagoi sot pas pyetjes rreth pohimit të t...
Minutat e parë në takimin e parë Trump- Merkel. VIDEO
(FOTO: Presidenti Trump dhe kancelarja Merkel sot në Shtëpinë e Bardhë)/ Kancelarja gjermane Angela Merkel arriti të premten për vizitë në Uash...
Faqja 308 prej 360« E para...102030...306307308309310...320330340...E fundit »