Elbasani ‘flinte’ mbi 16 predha të Luftës së Dytë; sot bëhen më të rrezikshme mbi tokë.
16 predha luftarake, të cilat dyshohet se janë të kohës së Luftës së Dytë Botërore, janë zbuluar  gjatë ditëve të fundit Elbasan. Predhat u zbulua...
Donald Trump krenohet me ‘5 në 5’ fitore në Zgjedhjet Speciale. ‘Por po dëgjuat mediat ‘fake’, ne kemi humbur’.
  ( Foto: nga Breitbart)/ Presidenti Donald Trump krenohet se pesë kandidatët që ai mbështeti në zgjedhjet e veçanta të së martës dhe primaret R...
Europa ‘anti- ruse’ turret kundër ‘të keqit’ Donald Trump
  Federica Mogherini, koleksioniste e gafave dhe formulave bosh, mësueses me laps blu gati për të nënvizuar rreziqet për ekuilibrat  botërore....
Pse Thaçi!?… Thaçi do të hante veten derisa të bëhej kryelajm… E si të mos shesë Kosovën!?
Nga Berat Buzhala. Nëse Presidenti Thaçi është duke e lexuar këtë shkrim, duhet të këtë filluar të nënqeshet, i ekzaltuar si një fëmijë në shit...
A do të përhapin trazira në Iran sanksionet e Shteteve të Bashkuara?
(FOTO: Një burrë shkëmben monedhën Iraniane, rial,  me dollarë Amerikan në një pikë shkëmbimi monetar në Teheran, në 8 gusht 2018)/ AFP / ATTA KENA...
Departamenti i Shtetit flet ‘me diplomaci’ për Kosovën, duke e lënë në duar të BE
Departamenti Amerikan i Shtetit u bëri thirrje Kosovës dhe Serbisë që ta shmangin retorikën negative dhe të punojnë së bashku për një marrëveshje ...
Tiranë, tragjike: Shoferja godet me makinë një nënë, dy fëmijët e saj dhe një të ri; dy të vdekur.
Lajmi i përhapur që herët në mëngjes se një grua ka shtypur me makinë katër veta, nga të cilët njëri jeton  ende, u përhap rrufeshëm në gjithë zon...
BE nis kursin e përplasjeve me Amerikën; Mogherini bën thirrje që të sfidohet Trump para Iranit.
BE është vënë në një kurs përplasjesh me Donald Trump pasi shefja për politikën e jashtme, Mogherini,  u bëri thirrje europianëve që të shtojnë ma...
Thaçi, Vuçiq dhe Mogherini – të vetëm për ndarjen e territoreve. “ Kufijtë ndryshohen vetëm me luftë!”, Haradinaj
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se lëvizja e kufijve të Kosovës mund të bëhet vetëm me luftë dhe sipas tij çështja e vetme që mu...
Kuçova- bazë ajrore e NATO-s, një fjalë e thënë apo një realitet?! NATO flet për herë të parë.
Prej disa ditësh në media po flitet se NATO do të vendosë një bazë të saj ajrore në Kuçovë, një qytet ‘ajror’ edhe në të kaluarën thuajse në mes t...
Faqja 32 prej 288« E para...1020...3031323334...405060...E fundit »