Sot 21 Janar, katër viktimat e protestës në Bulevard përkujtohen nga kryeministri Rama
Para nëntë vjetësh, në 21 Janar si sot, 2011, gjatë një proteste politike të prirë nga Partia Socialiste kundër qeverisë së Partisë Demokratike, p...
Donald Trump gati për të ofruar amnisti të përkohshme DACA-s për financimin e murit.
(AP Photo/Manuel Balce Ceneta) Presidenti Donald Trump është përgatitur të ofrojë leje trevjeçare pune për disa emigrantë të paligjshëm të ardh...
Konfirmon Rama: Erion Veliaj, mandatin e dytë në krye të Bashkisë, Tiranë.
Kryeministri Edi Rama ka rikonfirmuar kryebashkiakun Erion Veliaj për një mandat të dytë në krye të Bashkisë së Tiranës, të dy së bashku ishin të ...
Presidenti Meta dekreton kryeministrin Rama edhe si ministër i Jashtëm
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dekretuar këtë të premte kryeministrin Edi Rama, për të pasuar në postin e ministrit për Europën dhe Punët e...
Gjykata vendos: Klement Balili të presë gjykimin në qeli. Avokati: ‘Nuk ka prova!’
Klement Balili do të qëndrojë në burg deri në përfundim të Gjykimit. Gjykata e Krimeve të Rënda i ka komunikuar Balilit sot masën e sigurisë dh...
Brexit, parlamenti refuzon mocionin e mosbesimit ndaj May
-Kryeministrja i mbijeton votës se mosbesimit në Dhomën e Ulët. Mocioni u rrezua me 325- jo dhe 306- po.- Nga: Andrea Riva/  Theresa May ka ...
Kuvendi voton shtatë ministrat e rinj; ministri i jashtëm pret dekretin e presidentit
Maxhoranca Parlamentare ka votuar dekretet e Presidentit të Republikës për shkarkimet dhe emërimet e ministrave të rinj. Janë 7 ministra dhe zë...
Kuvendi, seancë e jashtëzakonshme/ Largohet opozita, vetëm Berisha qëndron në foltore
Grupet parlamentare të PD dhe LSI kërkuan që seanca e sotme e jashtëzakonshme të kishte diskutime për votimin e ministrave të rinj të propozuar ng...
Kuvendi ‘i jashtëzakonshëm’ mblidhet sot, pritet përgjigjja e Metës edhe për Ramën si ministër i Jashtëm
Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet sot në orën 17.00 në një seancë të jashtëzakonshme. Mbledhja e seancës plenare zhvillohet me kërkesë të Kry...
Veliu: Klement Balili kishte dy kushte, ja ku janë!
Ish nëpunës i Bashkisë së Sarandës dhe i mbiquajtur si ‘Escobar i Ballkanit’ u dorëzua në polici në një mëngjes të ftohtë, në mes të rrugës Delvin...
Faqja 32 prej 341« E para...1020...3031323334...405060...E fundit »