Ish analisti i CIA: Vdekja e Saddam Huseinit ishte firmosur “një ditë pas 11 Shtatorit”.
    (FOTO: Kapja e Saddam Hussein në Tikrit, Irak)/ 'Ne shkuam në Irak për t’i bërë të gjitha këto gjëra... dhe një nga një, të...
2016 ishte viti tragjik i sulmeve me kamikazë.
Në numrin total 469  vetëvrasje me bombë, autorët e krimit arrijnë në numrin 800 në 28 shtete. Këta kanë shkaktuar vdekjen e rreth 5,650 njerëz...
Mbretëresha ‘gati u qëllua’ nga roja i Pallatit Buckingham
  (FOTO: Mbretëresha Elisabeth)/ Sigurisht që është një privilegj që të jesh anëtar i trashëgimisë  së vjetër i monarkisë së Mbretërisë...
Ambasadori Lu- në shtëpi. Trump: Të gjithë ambasadorët e Obamës të kthehen pas datës 20 Janar.
  (FOTO: Trump: "Fëmijët" e Obamës përjashta nga banjat, mbyllni dhomat!"/ Stafi i tranzicionit i Presidentit të zgjedhur Donald J. Tru...
Itali: Radikalizimi, shumë shqetësues
(Në foto: Shefi i qeverisë italiane, Paolo Gentiloni, hiqet i qetë)/.  Sipas raportit të një komisioni, kërcënimi i terrorizmit mbetet në "inte...
Ndërhyrja ruse: Shërbimet e fshehta amerikane paraqesin provat. Luftra iddiote!
(FOTO: James Clapper- drejtor i Inteligjencies Amerikane (DNI)/ Nga Anne RENAUT/  Në foto: Kreu i shërbimeve inteligjente amerikane (DNI) Ja...
Papa i ardhshëm thotë se Trump mund të jetë “Presidenti më i mirë”, si Reagan
( FOTO: Kryepeshkopi i Vjenës, Kardinali Schönborn)/ Kryepeshkopi i Vjenës i cili është piketuar si Papë i ardhshëm, ka lënë të kuptohet se zgj...
Bill dhe Hillary Clinton, George dhe Laura Bush do të marrin pjesë në Inaugurimin e Donald Trump.
(FOTO: Laura dhe George W. Bush, Bill dhe Hillay Clinton)/ Ish- Presidenti Bill Clinton dhe gruaja e tij Hillary Clinton do të marrin pjesë në ...
Ford do të ndërtojë në Amerikë, anulon planet e zgjerimit në Meksikë. “Votë besimi ndaj Trump!”, thotë Ford
(FOTO: Donald Trump, president i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara)/ Ford do të zbatojë një projekt në Michigan në vend të Meksikës, si një “vot...
Facebook censuron Statujën ikonë të hyjnisë Neptun
Facebook ka censuruar një imazh të statujës së hyjnisë Romake, Neptun, duke thënë se “ai paraqet një imazh pa përmbajtje dhe është qartësisht seks...
Faqja 338 prej 368« E para...102030...336337338339340...350360...E fundit »