Saimir Tahiri nën akuzë për bashkëpunim me Sacra Corona Unita
  Të dhënat që publikon Partia Demokratike, sipas saj janë marrë nga shërbimet inteligjente në vend dhe ato të huaja. Kreu i Departamentit...
Basha parandjen vjeshtë të trazuar: O qeveri teknike, o nuk ka zgjedhje
LulzimBasha do t’u prijë vetë revoltave popullore nëse nuk do gjejë konsensus për një qeveri teknike, që do përgatisë zgjedhjet e ardhshme. Kjo ës...
Kadare ndjehet mirë pas operacionit
  Pak ditë më parë, në një mënyrë aq diskrete, sa veç pak njeëz morën vesh, shkrimtari Ismail Kadare iu nënshtrua një hospitalizimi dhe nj...
Kur Drew Barrymore feston divorcin ne Las Vegas
Mesa duket kaq iu desh: sapo shpalli divorcin, Drew Barrymore vendosi të shkojë ta festojë në... Las Vegas! Nëse të martohesh është një sebep p...
Pas “grushtit” në Turqi, vala e emigrantëve vjen drejt Shqipërisë
Nga L. Skiro Po priten ditë të vështira me fillimin e vjeshtës. Pas grushtit të shtetit (të dështuar) në  Turqi, po dalin parashikimet e dis...
Tony Blair vjen për drogën
  Frrok Çupi   Zoti solli menjëherë shi e stuhi, disa thanë se solli mot për drogën; të tjerat nuk duan kaq shumë ujë... Ndodhi ...
Një vrasje si në “Gomorra”, në Sharrë
Frrok Çupi   Mbasi ke lexuar librin e gazetarit italian Roberto Saviano; dhe mbasi e ke lënë në raftin e librave për një kohë të gjatë,...
Historike, Majlinda Kelmendi- kampione, Kosova merr medaljen e parë të Artë në Olimpiadë
Është historike. Majlinda Kelmendi ka marrë medaljen e artë në Olimpiadën e Rios, duke i dhënë edhe Kosovës të parën medalje të artë në pjesëmarrj...
Presidenti Nishani shpreh ngushëllimet për viktimat e përmbytjeve në Maqedoni
Presidenti i Republikës se Shqiperise, Bujar Nishani me anë të një mesazhi dërguar Presidentit të Maqedonisë Gjorge Ivanov, shpreh ngushëllimet pë...
Qeveria në Maqedoni shpall ditë zie dhe gjendje krize
  Diten e diele, 07 gusht, Maqedonia u zgjua nen tmerrin e permbytjeve nga shirat e pashoq. Brenda pak oreve ne Maqedoni rane 93 mm shi, k...
Faqja 338 prej 341« E para...102030...336337338339340...E fundit »