Një vrasës shqiptar i përzënë në vitin 2009, kthehet përsëri në Mbretërinë e Bashkuar.
Një vrasës shqiptar i depërtuar nga Mbretëria e Bashkuar në vitin 2009, pas një beteje të gjatë ligjore, është kthyer në Mbretërinë e Bashkuar në ...
Dhjetëra mijëra protestues rumun kthehen në rrugë.
(FOTO: Protestues në rrugët e qyteteve të Rumanisë)/ Dhjetëra mijëra rumunë po përballojnë të ftohtët dhe u kthyen në rrugë për të protestuar. ...
Këngëtarja “Pop Star”, Joy Villa sfidon me kostumin e stilit Trump: “Make America Great Again”. FOTO
Këngëtarja e Pop-it Joy Villa arriti të shtunën për Çmimet Grammy 2017 e veshur me një kostum  thjesht të bardhë; derisa erdhi momenti për në tape...
Organizata “Hakmarrja për Drejtësi” shpallet e pafajshme. Situata në vend mund të përkeqësohet.
(FOTO- Arkiv: Një nga anëtarët e Organizatës kapet në Pogradec)/ Vendimi i “pafajësisë” është dhënë sot nga Gjykata e Apelit e Krimeve të renda...
9 shtete ndaluan emigracionin, sipas ligjit “Trump”
  Tanimë edhe media është kthyer  thitë se kombi amerikan në më pak se një muaj është kthyer në drejtim të presidenti Trump, spas Conserva...
Nëna shqiptare qëllon me thikë djalin 7 vjeç pas kërkesës së burrit për divorc në Torino.
  (FOTO: Pamje nga vendi i ngjarjes tragjike në Torino dhe nëna që humbi jetën)/ Një nënë në depresion, me origjinë shqiptare, i ka dhë...
Oktapodi i Sorosit në Shqipëri ka ndikim të fuqishëm edhe në Maqedoni
Nga: GAZETAEXPRESS/ E shtune, 11 Shkurt 2017 17:53 00 Sektori i tretë dhe rrjeti i Soros në Shqipëri nuk duhet të konsiderohen si sektor me ...
Francois Fillon: ‘Votat e mija do të shkojnë direkt për Marine Le Pen’
Kandidati Francez për president, François Fillon, i zënë në pozita të ngushta, ak thënë se në qoftë se heq dorë nga gara, ose në qoftë se eliminoh...
Juncker dyshon nëse BE do të jetë më pas Brexit.
Jean-Claude Juncker, ish kryeministër i Luksemburgut, i cili tani mban postin e Presidentit të Bashkimit Europian, një organizëm i fuqishëm por i ...
Geert Wilders: Çfarëdo që të ndodhë në vitin 2017, xhindet dolën nga shishja.
(FOTO: Geert Wilders, kryetar i PVV, kryeministri i pritshëm në Holandë)/ Geert Wilders, që pritet të jetë kryeministri i ardhëm i Holandës ka ...
Faqja 368 prej 410« E para...102030...366367368369370...380390400...E fundit »