Dalin përgjimet e ambientit “Vila e Gjirit të Lalëzit” mes Monikës dhe Metës! Kështu shkruan media prej dy ditësh. Po kush ka përgjuar? Pse nuk reagon Meta- president, ose Monika liderë politike?

Ja çfarë qenka përgjuar:

Debati i ashpër, i zhvilluar ndërmjet Monika Kryemadhit dhe Ilir Metes, ku Monika i kërkon Metës shtyrje te zgjedhjeve

Monika: Ore, qenke matufepsur fare ti, sa ika ne Itali unë ç’të gjeti ty

Meta: Zemër, të lutem mos ma kërko këtë se është antiligjore

Monika: Nuk me intereson fare dhe ti e di shume mire qe po e thashë diçka do behet, prandaj anulo dekretin qe e firmose me kokën tende dhe dërgoja atij drogaxhiut se ne te kundërt do ju q*.. robt atij edhe ty bashke, e di mire ti koken time

Meta: Mona, ça po thua o gru e kupton, do te me çosh ne burg?

Monika: Pse tani e more vesh ti qe ai rob q*..i ta ka bere gropën me kohe, qe kur te beri President. Të largoi nga partia se ty te bindeshin hallexhinjte dhe ma le mua gjithë barrën me Titin dhe siç e shikon u katandis LSI-ja si surrati yt. E more vesh tani çfarë te beri piktori?!Te thashë mos e prano ftesën për President, por nuk me dëgjove! Shko ne burg tashti dhe me lër mua rehat se kam edhe fëmijët dhe s’pyes shume për ty

Meta: Ta dish qe ti po me shtyn te shkoj ne burg, se shtyrja e zgjedhjeve bie ne kundërshtim me Kushtetutën por edhe se amerikanet dhe këta te Brukselit janë kundra një gjeje te tille. Po me merr ne qafe o shpirt!

Monika: Unë po rrezikoj për vete, ti me thua mua qe po te marr ne qafe, se kur te thashë unë nuk me dëgjove. Me piktorin u prishe dhe ta futi sa krahu. Tashti po te kërkon doktori te shtysh zgjedhjet, dhe ti e di shume mire qe po ja prishe qefin atij, nuk ta harron dhe do ta mbylli derën edhe ai ,dhe me thuaj ku do gjesh tjetër mbështetje ti dhe vrime ku te futesh ?!

Meta: Perse po ma bën këtë o shpirt 😭……..

Monika: Dil shpejt ne deklarate për shtyrje te zgjedhjeve se s’kam kohe, do shkoj ne proteste se janë mbledhur njerëzit

Meta: Bëji te fala doktorit….

VERITAS.COM.AL/