PD, organizatë e dhunshme?!… Paska qenë projekt i madh për shkatërrimin e PD
Ish-zëvendës ministrja e Jashtme, dhe ish anëtarja e Këshillit Kombëtar të PD, Edith Harxhi ka reaguar pas sinjalit se PD po shpallet ‘organizatë ...
Rexhep Qosja: Zgjedhjet, protestat e dekretet
“Me gjithë të metat, gabimet, lëshimet, premtimet e parealizuara, gjuhën politike kur e kur të palejueshme të kryeministrit Edi Ramës, zgjedhjet e 3...
Zjarri në KZAZ Bushat, Doshi: Zgjedhjet të dielën, populli nuk do të ketë asnjë shqetësim.
Deputeti Tom Doshi dhe kandidati i PS kanë dënuar incidentin e ndodhur mbrëmjen e sotme në KZAZ-në e Bushatit, në Bashkinë e Vaut të Dejës, së cil...
Meta i pikëlluar i shkruan letër Ramës: Të prita, nuk më erdhe; më ke privuar nga takimi me ty.
Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një letër publike kryeministrit Rama pas refuzimit të këtij të fundit për tu takuar sot. “Jam thellësisht i i...
Sulmi në KZAZ-në e Vaut të Dejës/ Rama: Dëshpërim i Bashës, Kryemadhit, Metës e Berishës
Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas sulmit në KZAZ-në e Vaut të Dejës. “Sulmi mbi KZAZ e Vaut të Dejës është shfaqja e egër e dëshpërimit të...
Dekreti qe vjen prej Metës: Nga hiçi vjen një hiç
Spartak Ngjela Pasi punoi një herë në vakum, presidenti i Shqipërisë po vijon punën po në vakum: ai nxori dhe një dekret tjetër antikushtetues ...
Voltana Ademi merr çelësat e Rozafës: Në Shkodër nuk lejoj zgjedhje!
Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, e ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, ka deklaruar se në 30 Qershor nuk do të ketë zgjedhje në...
Zjarr në KZAZ nr 6 të Vaut të Dejës, 3 policë të plagosur/Lleshaj: Ligji do të veprojë
Foto: Njeri nga policet i plagosur rende Është tensionuar situata në bashkinë e Vaut të Dejës, ku mbështetësit e opozitës kanë nisur protestat ...
Rama: Ka ardhur koha ‘të keqen me e shkulë’.
Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar kundërshtarët e tij politikë se nuk kanë të ardhme pas zgjedhjeve të datës 30 qershor.  I vendosur për të z...
Media: Gimçja i burgjeve tallet me presidentin Meta: “Kushtet në burgje janë të mira, eja shikoji. Shumë drejtues të LSI i ke këtu”
Kërkesa e Presidentit Ilir Meta ishte karshillëk ndaj kryeministrit Rama, sepse ai dhe Monika e dinë shumë mirë si janë kushtet në burgje, mbasi a...
Faqja 12 prej 686« E para...1011121314...203040...E fundit »