Populistët konservatorë përgatiten të formojnë qeverinë në Estoni
Sean Gallup/Getty Images BREITBART LONDON HELSINKI (AP) - Populistët estonezë nënshkruan një marrëveshje koalicioni me dy parti të tjera pol...
NDRYSHIMI I SISTEMIT NUK ËSHTË FARE NJË SPORT I LEHTË
Nga: Astrit Patozi/ Për ditë e më shumë po shtohen zërat që kërkojnë ndryshimin e sistemit politik në Shqipëri, si të vetmen zgjidhje për të shpëtu...
Rama bisedon me lezhjanët në rrugën e Torovicës; sot nisën punimet
Rama: Si jeni? Afrohuni se më keni luajt mendsh! Rruga e Torovicës, rruga e Torovicës. Po tani? Kishin 20 vjet pa rrugë… Banorët: 25. Rama: ...
Blic anti-drogë në Evropë: çmontohet grupi shqiptar
-Forcat policore të Belgjikës, Francës, Italisë dhe Holandës kanë kryer 61 urdhra arresti kundër një grupi kriminal shqiptar: janë edhe 8 italianë...
Ozzy Osbourne është përsëri i sëmurë: anulohen të gjitha koncertet e vitit 2019
Princi i errësirës është rrëzuar ne shtëpinë e tij në Los Anxhelos, duke e rënduar më tej gjendjen shëndetësore të tij që ishte gia e pasigurtë ...
Amazon, Jeff Bezos divorcohet; gruas i shkojnë 36 miliardë
Jeff Bezos, themeluesi i Amazon, është gati të ndajë perandorinë e tij me vlerë 137 miliardë dollarë pas procedurave te divorcit të nisura në jana...
Teknicienët e KE do të hetojnë mbi prokurimet publike në Shqipëri/ Hahn
Komisioni Europian i ktheu përgjigje një eurodeputeti mbi shkelje të mundshme nga ana e Shqipërisë në rastet e Air Albania dhe Aeroportit të Vlorë...
Për herë të parë në një shekull, rabinët do të shërbejnë në ushtrinë gjermane
Rabinët janë gati ti bashkohen radhëve të ushtrisë gjermane për herë të parë në 100 vjet, ndërsa Bundeswehri duket të zgjerojë kujdesin baritor pë...
Autoriteti francez rrëzon masat për ndalimin e protestave të “jelekëve të verdhë”
  Paris (AFP) - Këshilli Konstitucional i Francës ka goditur të Enjten një masë që do t'i lejonte autoriteteve të ndalonin individë të cak...
Sulltani nuk cedon para rezultatit të zgjedhjeve
Partia e Presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan, AKP, paraqiti një seri rekursesh për të kundërshtuar rezultatin e zgjedhjeve administrative në Sta...
Faqja 12 prej 628« E para...1011121314...203040...E fundit »