Pawel Adamowicz, kryebashkiaku i Gdansk, Poloni, vdes pasi e rrahën barbarisht në skenën e bamirësisë.
(Mama, ai njeri ka një thikë!'- përshkruan dëshmitarët momentin para rrahjes fatale të kryetarit të Bashkisë në Gdansk)/ Kryetari i Bashkisë i ...
Një shqiptar i akuzuar për vrasjen e avokatit në Athinë, vritet në burg. 145 mijë ‘friends’ e ndjekin në rrjet.
Albert Bako është emri i një shqiptari që u bë shumë i njohur në mediat greke dhe në statistikat e policisë, menjëherë pas vrasjes së bujshme të n...
Meghan Markle nuk ka paqe: Arrestohet vëllai, Mbretëresha Elizabeta është në ‘shok’.
Meghan Markle është gjithmonë në syrin e ciklonit . Tani për shkak të vëllait, i cili është arrestuar. Thomas Jr është vëllai më i madh i Meghan-i...
Pompeo do t’i kërkojë Arabisë Saudite që të konsiderohen ‘përgjegjës’ vrasësit e Khashoggit
Riyadh (AFP) - Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, të dielën mbërriti në Riad, ku ai do të kërkojë nga Princi i Kurorës Saudite Mohammed bi...
Akoma nuk dihet motivi pse dhëndri vrau prindërit e gruas sot dhe veten në Tiranë
Në familjen Mata dita e sotme erdhi si ditë e fundit për dy kryefamiljarët Mata në  në Tiranë. Bujar Mata, 63-vjeç dhe bashkëshortja e tij 59-v...
Greqi: Ministri i Mbrojtjes, Kamnenos, jep dorëheqjen. Të enjten qeveria në votëbesim/
Ministri grek i Mbrojtjes, Panos Kammenos, njoftoi sot dorëheqjen nga posti i ministrit në shenjë proteste ndaj marrëveshjes midis Greqisë dhe Maq...
Kryeministri Rama njofton studentët: Që nga nesër, në sekretariate sqaroheni për tarifat e bursat
Kryeministri Edi Rama njoftoi në Twitter se nga dita e nesërme, “në sekretariatet e universiteteve do të vendosen dy përfaqësues të ministrive të ...
Edhe Taulant Balla ndihet keq me ‘presidentin qesharak’.
‘Konflikti’ me presidentit Ilir Meta dhe kryeministrit Rama, për dekretimin e ministrit të Jashtëm, Cakaj, duket se po hyn në një fazë ‘soft news’...
Muri, Trump tani shkon drejt: “Do të thërrasë emergjencën kombëtare”
-Shtëpia e Bardhë gati të ndajë fondet për Porto Rico dhe Texas për ndërtimin e barrierës anti-emigrante në Meksikë-   Donald Trump shk...
Rama bën ironi me nxehjen e Metës: “Doktoresha e shkencave i vodhi password-in”.
Mëngjes ‘lufte’ mes presidentit dhe kryeministrit, luftë me fjalë. Ndërsa Meta zgjedh fjalë ‘serioze’ të periudhës së bolshevizmit se ‘asnjë fuqi ...
Faqja 2 prej 57712345...102030...E fundit »