Po të ishte Babalja “jevg”?
Nga Enkel Demi/ Babalja është një personazh që duket sikur është sajuar në legjendat urbane. Nëse nuk do të dilte të fliste për historinë e tij Jet...
BE lëviz për të bllokuar sanksionet e SHBA kundër Iranit
Komisioni Europian ka zbuluar planet e tij për përdorimin e një sërë masave ligjore që do të bllokojnë sanksionet e Shteteve të Bashkuara kundër k...
“Sot vetëm budallenjtë mund të jenë të lumtur “
 Nga: Vittorio Andreoli/ Psikiatri i njohur Vittorino Andreoli: “Destruktiviteti, frustrimi dhe pasiguria janë karakteristikat e kohës tonë. Jemi s...
Nicole Fontaine, ish shefe e BE, vdes në moshën 76 vjeç.
Ish-presidentja e Parlamentit Europian, Nicole Fontaine,  ka vdekur në moshën 76-vjeçare, bënë të ditur sot zyrtarë francez. Fontaine, aish avo...
Rama nuk ka faj
  Nga: Dritan Kaba/ Tashmë, bishtnimi i Kryeministrit në përballjen me gazetaren Ambrozia Meta, ka pushtuar rrjetet sociale. Shumë gazetarë...
Serbia fajëson bombat e NATO-s në vitin ’99 për shtimin e sëmundjes së kancerit. Reagon SHBA.
Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, ka fajësuar bombardimet e NATO-s për rritjen e numrit të personave të diagnostikuar me kancer në Serbi. Ai ka t...
Antisemitizmi i Shkodrës dënohet në gjykatën e Prishtinës
  Gjykata Themelore në Prishtinë i shpalli fajtorë nëntë të akuzuarit për organizimin e sulmit të parandaluar në Shkodër ndaj lojtarëve të...
Sfida: Ministri Xhafaj shfaqet në krah të ambasadores gjermane dhe flet për operacionin “Forca e Ligjit”
Pas vizitës së përbashkët në zyrat e ‘Task Force” të Forcave Speciale Policore, ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj dhe ambasadore e Gjermanisë në...
Një i vdekur gjendet në këmbë të Monumentit të Pavarësisë, Vlorë. VIDEO
Është identifikuar personi që është gjetur i pajetë në mes të qytetit të Vlorës. Burime nga policia thanë se viktima është Albano Ymeraj nga qy...
Shqiptarët rrinë në punë 48 orë në javë; si askush në Europë. Jemi në komunizëm për nga sistemi i orëve të punës.
Është më e sakte kur thuhet se shqiptarët “rrinë në punë”, se sa të thuash “punojnë” 48 orë në javë. Sepse kjo e lidh më mirë kohën e gjatë në pun...
Faqja 2 prej 46412345...102030...E fundit »